Hádka nebo bitka na pracovišti a jejich následky. Bude se jednat o pracovní úraz?

Každý zaměstnavatel by se měl starat o to, aby na pracovišti vládla příjemná atmosféra a aby pracovníci pracovali v příjemném prostředí. Samozřejmě ne vždy dokáže zajistit, aby si jednotliví zaměstnanci sedli povahově. Někdy vznikají na pracovišti nepřátelské vztahy, někteří si zkrátka neumí spolu sednout a vyjít. Kvůli tomu může dojít k hádce, potyčce nebo rovnou k bitce na pracovišti, z níž může následně vzejít úraz. Nabízí se proto otázka z hlediska BOZP, a sice jedná se o pracovní úraz nebo ne? Pokračování článku

Scaserv nabízí velké pomocníky nejen pro stavební firmy

Realizujete stavební práce, rekonstrukce, opravy nebo údržbu? Firma Scaserv nabízí prodej i pronájem produktů, bez kterých se při své práci neobejdete. Jde zejména o kvalitní fasádní lešení, hliníkové mobilní věže, mobilní schodiště, stěnové bednění, nosníkové bednění stropů, přechodové lávky, mobilní oplocení, ochrany volného okraje a další produkty.

Kvalitní vybavení pro náročnou práci

Stavební práce, rekonstrukce, i úpravy terénu vyžadují pečlivé zpracování, které je závislé na přesném měření. Vytyčení prostoru, zachování dokonalé roviny i požadovaných úhlů a směrů se odrazí na výsledné kvalitě a zpracování celku. Základ práce stojí na pečlivé přípravě. Neméně důležitá je i průběžná kontrola. Tradiční postupy můžou zdánlivě zdržovat a odvádět od viditelného postupu při práci. Moderní vybavení však nabízí rychlé a přesné měření, zajistí za vás rutinní postupy a pomůže zefektivnit následné úpravy.

Nivelační přístroje

Při práci v terénu a nutnosti zajistit přesné měření jsou nezastupitelnou pomocí nivelační přístroje. Skvěle řešená optika oddaluje stárnutí a garantuje mimořádnou přesnost po dlouhou dobu. Pevný kryt chrání citlivé zařízení před poškozením. Odolává nízkým i vysokým teplotám, vlhkosti i srážkové vodě. Nivelační přístroje musí splňovat přísné požadavky. Nejdůležitější je snadná ovladatelnost, zařízení je lehké a dobře se přenáší.

Křížové lasery

Křížové lasery zastupují špičkové měření. Zařízení zobrazuje vytyčenou osu ve směru x a y, pomáhá přesně vést linii stavby. Využití nachází při vytyčení hrubé stavby, ale i při pokládce podlah, řešení obkladů nebo instalaci různého vybavení, jako jsou kuchyňské linky nebo parapety.

Rotační lasery

Jejich pokročilé vybavení pracuje v horizontální i vertikální rovině a může využívat i sklony v osách x i y. Rotační lasery využívají automatické vyrovnání a dokážou pracovat i v prostředí s mírnými otřesy, které na výsledné měření nemá vliv.

Nivelo představuje špičkovou techniku pro měření i realizaci stavby. Přednost dává osvědčeným výrobcům, kteří garantují vysokou užitnost a mimořádně kvalitní zpracování. Těmi jsou například firmy Geomax, Nestle, Hedü, Nedo nebo Theis. Investice do značky zde nepředstavuje zbytečné výdaje navíc. Kvalitní vybavení zrychlí rutinní práci a pomůže vám efektivně vést jinak složité měření. Ušetřete čas a dodejte vaší práci skutečně profesionální výsledky. U jednotlivých typů zařízení vám v e-shopu ochotně přiblíží rozdíly v řešení i způsobu využití jednotlivých modelů a pomůžou zvolit ideální typ s ohledem na vaše nároky i představy.