Na co si dát pozor při stavbě střechy?

Pokud vás v nejbližší době čeká stavba střechy u novostavby, případně se hodláte pustit do kompletní rekonstrukce stávající střechy, pak je dobré důkladně zvážit několik bodů, aby vám stavba vydržela co nejdéle bez nutnosti dalších oprav a výměny.

Sklon

V první fázi je vhodné se zamyslet, jaký zvolit sklon střechy. Podle něj se totiž řídí celá konstrukce, již tvoří krov. Záleží pak i na počtu latí a kontralatí, aby nemohlo dojít k následnému poškození vlivem klimatických jevů, zejména větru. Zvolíte-li dostatečně bezpečný sklon, pak získáte jistotu, že střecha vydrží i nápor sněhové pokrývky apod.

Výběr vhodné střešní krytiny

Oprava střechy se nejčastěji týká výměny střešní krytiny. Ta hraje důležitou roli z hlediska ochrany před zatékáním dovnitř objektu. Dnes je možné vybírat z celé řady materiálů. Liší se z hlediska odolnosti a životnosti, vzhledu, ceny, ale také například hmotnosti. Nejtěžším materiálem je beton, lehký je naopak plech. U něj se však musí počítat s nižší odolností vůči větru. Klasikou, která je i dnes populární, je volba pálených tašek. Při výběru krytiny záleží mimo jiné i na tom, aby ladila s celkovým designem domu.

Kvalitní izolace

Pakliže probíhá kompletní rekonstrukce střechy, případně její výstavba, je nesmírně důležitou součástí využití izolačních fólií a dalších materiálů. Zajistí další ochranu před propustností střechy, díky čemuž budou interiéry vaší domácnosti v bezpečí i v nejnáročnějších klimatických podmínkách.

Stavba či oprava střechy rozhodně není jednoduchou záležitostí. Není proto na škodu si pozvat odborníky, kteří práci provedou na zakázku. Kupříkladu společnost Střechy Praha zajišťuje rekonstrukce a stavby střech u rodinných domů na klíč. To znamená, že zajistí vše okolo, a to včetně realizace nezbytných doplňků, jako jsou okapy atd. Ročně tato firma postaví kolem 300 nových střech po celé České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *