Dřevostavby jsou náš přítel

Pokud zvažujete bydlet tak, abyste uspořili, měli své vysněné království a mohli se spolehnout, že se vám vaše investice do bydlení co nevidět vrátí, pak jste tu správně. Dlouho jsem tuto otázku zvažovala, protože jsem byla zvyklá po staru “hezky” na pronájmy. Ale jestli má něco smysl, pak peníze tam, kde si jich užijete!

Naprosto mě ochromila nabídka dřevostaveb. Vrátit se k přírodě a ještě za rozumnou cenu, to je přeci sen. Výstavba není nijak složitá. Hlavně probíhá suchou cestou a bez jakékoliv těžké mechanizace. Není potřeba mít ani bůhvíjaké prostory na sklad materiálů, a pro mne coby milovníka vůně dřeva má pak stavba neodmyslitelné kouzlo.

Nepřeberné množství konstrukcí

Z několika zhlédnutých webů mne nejvíce zaujaly nízkoenergetické dřevostavby Ovelos. Výstavba založená na celodřevěné konstrukci garantuje prvotřídní izolaci, má překvapivě jednoduchou střešní skladbu a při pečlivém výběru zařizovacích předmětů a materiálů nabízí vysokou kvalitu za příznivou cenu.

Nespornou výhodou je, že základová deska je již v ceně stavby, což jak sami jistě víte, nebývá malicherná záležitost. Již od 13.333,- Kč za metr čtvereční pak můžete postavit váš vysněný dům, který se vám díky energetické úspoře za pár let zpětně zaplatí. Nezdá se to, ale správnou koordinací úniku tepla se dá rozpočet neskutečně ovlivnit.

Zajímavý článek:  Hliníkové ploty zajistí vaší nemovitosti jedinečný vzhled

Slova jsou málo, mé nadšení snáz pochopíte, když si prohlédnete katalog Ovelosu, kde jsou i přesné ceny. Vaše představy se tam zhmotní. Mne oslovil mimo jiné i fakt, že za projekt zde nepovažují pouze řešení dispozic domu, ale pojímají jej jako kompletní dokumentaci včetně výškopisu, energetického posouzení, zaměření pozemku a dalších důležitých příslušenství.

Rychlost a spolehlivost

Co mne ale přesvědčilo definitivně, byl předpoklad trvání výstavby. Nevěřila bych, že se svého vysněného domova mohu dočkat již za tři měsíce. No – Ovelos již postavil přes 1200 domů po celé republice, tak asi vědí, že takový termín nabídnout mohou. Nejsem jistě poslední, koho dnes zlákala jejich zkušenost a smysl pro práci, na kterou pak můžou být pyšní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *