Vichřice, záplavy nebo tornádo? Kryjte se vhodným majetkovým pojištěním!

Víte, že polovina nemovitostí není pojištěna vůbec, špatně nebo nevhodným pojistným produktem? Na nedostatečný stav neustále poukazují odborníci, kteří varují před důsledky v případě živelných katastrof, jako jsou vichřice, záplavy anebo v poslední době nechvalně známé tornádo, které udeřilo na Moravě. Jaké jsou nejčastější chyby při pojišťování nemovitosti? Pokračování článku

Dodávka snadno a rychle? Půjčte si ji

Porouchalo se vám vaše dodávkové vozidlo nebo naopak poptáváte jen jednorázové zapůjčení pro nezbytnou manipulaci s materiálem? Rádi byste zvládli stěhování zcela vlastními silami, ale chybí vám k tomu vhodné prostředky?

Půjčte si dodávku a máte vystaráno. Pokud se však k takovému kroku rozhodnete, poohlédněte se po provozovateli, který nabízí po ČR více stanovišť. Proč jezdit s prázdnou dodávkou zpět z Prahy do Brna, když ji snadno můžete zanechat právě v Praze?

Ptejte se nejenom na ceny půjčovného…

Jde o důležitý faktor, ovšem neměl by pro vás být tím hlavním kriteriem. Mnohdy se totiž zapůjčení dodávky Brno může prodražit z jiných důvodů. Tak například havarijní pojištění – ptejte se na spoluúčast. Na trhu najdete nabídky už od 2 000 Kč, ovšem také desetinásobné. A nikdy nevíte, co se může stát.

Dodávky, mikrobusy a další vozidla také musí být pravidelně servisovaná. Chtějte vidět příslušné dokumenty, které to dokládají. A pohlídejte si také otevírací dobu půjčoven. Ideální jsou ty s non-stop provozem. Nemůže se vám tak stát, že zaplatíte třeba za celou noc jen proto, že jste k branám podniku přijeli kvůli dopravní zácpě o půl hodiny později.

Chtějte také služby navíc…

Široký výběr dostupných modelů by měl být samozřejmostí. A co dál? Určitě možnost zapůjčení dodávky i s řidičem. Můžete ji mít v záloze pro případ, že by se cokoliv pokazilo. Solidní firmy v takovém případě obvykle nechtějí ani kauci.

Přesně takhle to má zavedené i půjčovna dodávek Brno MobilityRent.cz. K dispozici má i anglicky mluvící řidiče, zapůjčená vozidla můžete vrátit na jakémkoliv stanovišti v rámci ČR (Praha, Brno, Ostrava atd.), limit ujetých kilometrů vám po domluvě navýší a vozidlo vám půjčí na libovolně dlouhou dobu.

Zjistěte více na stránkách Pujcenidodavkybrno.cz, kde naleznete i šikovný rezervační formulář a další vychytávky. Předem si snadno spočítáte, kolik zaplatíte, a nebudete tak nepříjemně překvapeni.

Když ruční kamery nahradí letecká termovize, přináší to samé výhody

Ještě donedávna bylo nejrůznější možné chyby v konstrukci objektů najít pouze při osobní návštěvě. A čím více se podobný problém nacházel, tím horší, nebo dokonce nemožné jeho detekování bylo. Letecká termovize však v této oblasti mění mnoho věcí k lepšímu. Co může přinést právě vám?

Tedy, abychom byli přesní, letecké práce u libovolného objektu možné byly, ovšem musely se realizovat za pomoci vrtulníku, což cenu podobné služby navyšovalo několikanásobně. Dnes se s těmito úkoly stejně dobře poperou drony, jejichž použití se na vaší kapse nijak negativně nepodepíše.

Kdy využít služby letecké termovize?

Nejčastěji využívají této možnosti majitelé starající se o údržbu obytných, ale i průmyslových podniků. Letecká termovize je oblíbená zejména pro diagnostiku staveb (na ploché střechy nebo pro obvodový plášť apod.), ale lze ji využít třeba i ke kontrole aktuálního stavu solárních elektráren (detekce tzv. hot spotu), kontrolu úniků v potrubí a také jako jednorázovou pomoc při prověřování správně provedeného zateplení ještě předtím, než proběhne finální předávací proces.

Dron, který umí ještě mnohem víc

Ale termovizní kontrola objektů dronem nepředstavuje ani zdaleka jediné využití této veskrze moderní technologie. Specialisté ze společnosti WINGS CZ s.r.o. toho umí ještě mnohem víc. V tomto oboru jim není cizí ani:

  • letecké mapování (fotomapy, digitální modely terénu a snímkování 3D),
  • letecká foto/videa (ideální k propagaci třeba při prodeji či k dokumentaci těžce dostupných míst).

Samozřejmostí jsou profesionální technika, veškerá potřebná povolení k provádění těchto prací a individuální přístup ke každému zákazníkovi. Požádejte o zaznamenání průběhu vaší stavby pro případ pozdější kontroly, nechte si vytvořit panorama pro ještě lepší propagaci vašeho prodeje nebo si objednejte nasnímkování terénu s maximální přesností. Více informací zjistíte na www.letecke-prace.eu.

Malíři pokojů Praha

Už jste někdy zkoušeli vymalovat pokoj? Jestli ano, pak víte, že je to pěkná dřina. Zapomeňte na reklamy, ve kterých vidíte mladý pár, který se zřejmě nastěhoval do nového bytu, a začnou malovat pokoje a užijí si přitom spoustu zábavy. Bohužel je spousta věcí, které musíte zařídit před samotným malováním, poté přijde samotné malování a nakonec úklid po malování. Těžko říct, která z těchto fází je nejhorší.

Před malováním

Před malováním je třeba odstavit veškerý nábytek od stěny, na lišty u podlahy nalepit nějaký druh pásky, aby nedošlo k jejich zbytečnému pomalování. Pokud budete malovat strop, musíte si sehnat žebřík předem a ideálně zabalit nábytek, aby nedošlo k jeho poškození odkapávající barvou. Nakoupit musíte také potřebné množství barvy.

Malování

Samotné malování je namáhavá fyzická činnost, musíte své tělo otáčet a ohýbat do všech možných úhlů, abyste se vyvarovali zbytečné tvorbě skrvn a map na zdi, abyste zjistili, že jste špatně odhadli množství barev a vámi zvolený odstín už prostě nikdy znovu netrefíte.

Po malování

Tak je konečně hotovo. Bolí vás ruce i záda, ale ještě na vás čeká úklid po malování. Umýt podlahy, stěhovat nábytek, zametat, vyhodit nepotřebný obalový materiál, umýt válečky a štětce…

Malíři pokojů Praha

Právě z těchto důvodů je pohodlnější obrátit se na odborníky. Malíři pokojů Praha dokážou správně odhadnout potřebu barev a navrhnou ten správný typ barvy pro vás. Kvalitně vymalují celý váš prostor prostřednictvím svých vlastních nástrojů a uklidí po sobě. Na vás zbude pouze vyvěrat místnost od zápachu barvy.

Pokračování článku