Baby Changing Chest Of Drawers  - Mylene2401 / Pixabay

Jak na zařízení dětského pokoje? Pečlivý výběr se vyplatí

Také se pravidelně díváte na nejrůznější pořady o bydlení? Jestliže ano, pak nejspíš velmi dobře víte, kolik asi zařízení běžného dětského pokoje stojí. Ovšem není třeba se bát, máme pro vás několik šikovných tipů, které vám tuto investici zlevní. Ve hře jsou nejrůznější chytrá řešení a samozřejmě nákup u specialistů, díky nimž se můžete spolehnout na kvalitu, jež opravdu něco vydrží. Pokračování článku

Bedroom Bed Chest Of Drawers White  - scoob_switzerland / Pixabay

Jak vybrat nábytek pro moderní obývací pokoj

Jak udělat ze svého obývacího pokoje prostor, v němž se budete po všech stránkách cítit spokojeně a komfortně? Vsaďte na novou sedací soupravu. Nezáleží na tom, do jakého stylu je celá místnost koncipována. Vhodní adepti se dají najít vždy.

Chcete se inspirovat? Nevíte, na jaké vody se při nákupu nové sedací soupravy zaměřit? Rádi vám prozradíme, co je na aktuálním trhu dostupné a jak se v celé té široké paletě produktů zorientovat.

Prim hrají rozkládací sestavy

Při výběru sedací soupravy je vždy nutné zohlednit celou řadu faktorů. Vše začíná požadovaným tvarem, pokračuje přes nabízené vlastnosti a končí u potahovacího materiálu – zpravidla textilu nebo koženky.

Asi nejdůležitější z toho všeho je uzpůsobení tohoto kusu nábytku. I díky tomu jsou v našich obchodech dostupné například rozkládací sedací soupravy ve tvaru L či U. Dokonale vyplní jinak nevyužité rohy a poskytnou vám komfort třeba i pro nohy, pokud si chcete u televize nebo při čtení knihy udělat skutečné pohodlí.

Dalším bodem je praktičnost, kombinovaná s vysokou užitností. Proč používat pro uskladnění sezónních věcí nebo ložního prádla komody, když je možné vše pohodlně vyskládat do úložného prostoru sedací soupravy?

Na kompromisy přistupovat nemusíte

A kde najít šikovné spací lůžko pro návštěvy? U komfortní sedačky od prověřeného výrobce není nutné volit mezi dodatečným lůžkem a úložným prostorem. Poskytne vám totiž obojí najednou. A ve hře není jen staré dobré otevírání (s nímž se bohužel leckdy špatně manipuluje), ale také pohodlné složení opěrky sedačky, hotové doslova za pár vteřin.

Tip pro čtenáře: Využijte nábytek Helcel slevový kupon pro levný nákup

A jestliže stále nejste s dostatkem místa pro sezení spokojeni, sáhněte do pestrých vod stoliček či taburetů. Pohodlně se na nich usadí děti i dospělí, poslouží vám jako opěrka pro nohy i odkládací stolek a když je nepotřebujete, jednoduše je „uklidíte“ do nejbližšího rohu. Nic víc na tom opravdu není. Širokou nabídku sedacích souprav všeho druhu i dalšího vybavení do obývacího pokoje naleznete za výhodně ceny na Okay.cz.

Brick Business Creative Decoration  - bongkarngraphic / Pixabay

Psací stůl – multifunkční nábytek pro dospělé i školáky

Asi marně bychom hledali kus nábytku, který je natolik nezbytným vybavením každé kanceláře či bytového interiéru jako právě psací stůl. Dospělí ocení pracovní prostor, který vytvoří psací stůl, ale naprostou nezbytností je především pro děti, které na něm mohou psát domácí úkoly nebo ho používat jako prostor pro hraní a jeho šuplíky používat jako odkládací plochu pro hračky či učebnice. Škála možných využití psacích stolů je téměř neomezená.

Každopádně zmiňované psací stoly s šuplíky a zásuvkami jsou těmi nejpraktičtějšími, neboť vám mohou krom zajištění potřebné plochy pro práci dopomoci vyřešit i problém s nedostatkem úložného prostoru. Pokud ovšem již další úložný prostor nehledáte, máte možnost si zakoupit i jednoduchý psací stůl, složený pouze z pracovní desky a nohou. Předností takovýchto stolů je nízká cena a ještě více místa pro vaše nohy, než je tomu v případě stolů s úložným prostorem.

Není nad kvalitní dřevěné psací stoly

Psací stoly jsou nabízeny v celé řadě rozměrů, takže není problém si v nabídce prodejců najít takový stůl, který bude vyhovovat vašim potřebám a bude se hodit do vašeho bytu, domu nebo kanceláře. Na výběr máte ze dvou základních typů – rovných psacích stolů a rohových psacích stolů. Každý z nich přitom nabízí určité výhody. Například rohové stoly jsou skvělé v tom, že jsou velmi prostorné, i když zabírají víc místa, zatímco ty rovné jsou méně náročné na prostor a častokráte i výrazněji levnější.

Kromě rozměru a typu psacího stolu je nezbytně nutné se při jeho výběru zaměřit i na to, z jakého materiálu je vyrobený, to má totiž zcela zásadní vliv na to, jak dlouho vám stůl vydrží, a rovněž na to, jak bude vypadat. Naprostou klasikou a tou nejkvalitnější možností jsou dřevěné stoly, jež jsou kombinací dlouhé životnosti a nadčasového designu. Trendy jsou kupříkladu ty vyráběné z borovice, buku či dubu.

Nebojte se ani stolů z lamina

Nevýhodou dřevěných psacích stolů je jejich vyšší pořizovací cena. Proto se k výrobě tohoto praktického nábytku využívá lamino, které se sice nevyznačuje takovou pevností a odolností, ale i tak dobře poslouží. Nejlevnější psací stoly z lamina se dají sehnat už od 500 Kč, zatímco dřevěné stoly vás vyjdou klidně i na několik tisíc korun.

Před nákupem stolu vám rozhodně doporučujeme si jej přijít osobně vyzkoušet na prodejnu, protože jenom tak budete mít jistotu, že si pořídíte takový model, u kterého se vám bude pohodlně sedět a který bude zároveň odpovídat vašim požadavkům na design a množství úložného prostoru. Nezapomeňte ani na to, že ke stolu si je třeba následně obstarat i pohodlnou židli, která vám čas strávený u psacího stolu ještě zpříjemní.

Pokračování článku

Cupboard Hall Corridor Apartment  - Victoria_Borodinova / Pixabay

Pro efektivní využití prostoru chtějte vestavěnou skříň

Přemýšlíte, jak ve svém bydlení využít opravdu každý kout? Zápasíte s nedostatkem úložného prostoru, ale zároveň nechcete každou volnou stěnu obestavět skříněmi? Vezměte si jako pomocníka šikovné řešení, sázející navíc i na efektní optickou iluzi.

Máme na mysli vestavěné skříně na míru, které se přizpůsobí každému bydlení. Ochotně vyjdou vstříc všem vašim přáním a potřebám a nabídnou vám i něco navíc. Vaše bydlení totiž rozhodně nebude působit přeplněně.

Když využijete opravdu každou škvíru…

Nezáleží na tom, jestli  plánujete pořídit vestavěné skříně do ložnice, vyloženě atypické kousky pod schody, nebo třeba do podkroví. Neexistuje místo, jež by pro uložení vašich věcí nešlo využít. O efektivitě a vnitřním rozložení skříně si rozhodujete sami.

Jen vy totiž víte, jaké věci a v jakém množství potřebujete uskladnit. Čas, který věnujete návrhu své levné skříně, se vám tak bohatě zúročí. Zamířit samozřejmě musíte tam, kde se vašim požadavkům dokáží na 100 % přizpůsobit. Vestavěná skříň vám může posloužit po celý život, rozhodně se tedy v jejím případě nevyplatí dělat kompromisy.

Jak si nábytek na míru přizpůsobit opticky

Velké skříně působí mohutným dojmem jen ve chvíli, kdy jim umožní vyniknout okolní rohy, spáry a škvíry. Ovšem sahají-li „ode zdi ke zdi”, pak naopak opticky velikost prostoru zvětšují. A to tím spíš, pokud je osadíte zrcadly nebo alespoň reflexními materiály. Samozřejmostí by měly být i posuvné dveře.

A jak nekoupit zajíce v pytli? Zamiřte k odborníkům, kteří své práci opravdu rozumí, používají kvalitní materiály a nabídnou vám návrh skříně zdarma. Sestavte si ji přesně podle sebe za pomoci jednoduchého interaktivního rozhraní na stránkách Levne-skrine.cz. Oceníte široký výběr materiálů a pestrou paletu poliček a dalších úložných prostor pro vnitřní rozvržení, korunované přívětivou cenou. A dopravu domů máte navíc docela zdarma.

Pokračování článku