Jak vybavil levně garsonku

Garsonka je jednou z možností samostatného bydlení pro mladé. Její vybavení však nebývá jednoduché, neboť nás limituje prostor. Ve většině případů je potřeba do jedné místnosti umístit jídelní stůl a židle, něco na spaní, malou sedací soupravu nebo alespoň dvě křesílka a nějaké úložné skříňky. Na co se zaměřit a jaké kousky nábytku vybírat? Ideální jsou takové, které jsou multifunkční. Také barvy hrají svoji roli. Pokud to jde, volíme barvu bílou nebo některé světlejší odstíny. Díky tomu můžeme, alespoň opticky, prostor zvětšit. Také vhodně umístěné zrcadlo je velkým pomocníkem, především pokud jej zavěsíme proti oknu. Pokračování článku

Baby Changing Chest Of Drawers  - Mylene2401 / Pixabay

Jak na zařízení dětského pokoje? Pečlivý výběr se vyplatí

Také se pravidelně díváte na nejrůznější pořady o bydlení? Jestliže ano, pak nejspíš velmi dobře víte, kolik asi zařízení běžného dětského pokoje stojí. Ovšem není třeba se bát, máme pro vás několik šikovných tipů, které vám tuto investici zlevní. Ve hře jsou nejrůznější chytrá řešení a samozřejmě nákup u specialistů, díky nimž se můžete spolehnout na kvalitu, jež opravdu něco vydrží. Pokračování článku

Brick Business Creative Decoration  - bongkarngraphic / Pixabay

Psací stůl – multifunkční nábytek pro dospělé i školáky

Asi marně bychom hledali kus nábytku, který je natolik nezbytným vybavením každé kanceláře či bytového interiéru jako právě psací stůl. Dospělí ocení pracovní prostor, který vytvoří psací stůl, ale naprostou nezbytností je především pro děti, které na něm mohou psát domácí úkoly nebo ho používat jako prostor pro hraní a jeho šuplíky používat jako odkládací plochu pro hračky či učebnice. Škála možných využití psacích stolů je téměř neomezená.

Každopádně zmiňované psací stoly s šuplíky a zásuvkami jsou těmi nejpraktičtějšími, neboť vám mohou krom zajištění potřebné plochy pro práci dopomoci vyřešit i problém s nedostatkem úložného prostoru. Pokud ovšem již další úložný prostor nehledáte, máte možnost si zakoupit i jednoduchý psací stůl, složený pouze z pracovní desky a nohou. Předností takovýchto stolů je nízká cena a ještě více místa pro vaše nohy, než je tomu v případě stolů s úložným prostorem.

Není nad kvalitní dřevěné psací stoly

Psací stoly jsou nabízeny v celé řadě rozměrů, takže není problém si v nabídce prodejců najít takový stůl, který bude vyhovovat vašim potřebám a bude se hodit do vašeho bytu, domu nebo kanceláře. Na výběr máte ze dvou základních typů – rovných psacích stolů a rohových psacích stolů. Každý z nich přitom nabízí určité výhody. Například rohové stoly jsou skvělé v tom, že jsou velmi prostorné, i když zabírají víc místa, zatímco ty rovné jsou méně náročné na prostor a častokráte i výrazněji levnější.

Kromě rozměru a typu psacího stolu je nezbytně nutné se při jeho výběru zaměřit i na to, z jakého materiálu je vyrobený, to má totiž zcela zásadní vliv na to, jak dlouho vám stůl vydrží, a rovněž na to, jak bude vypadat. Naprostou klasikou a tou nejkvalitnější možností jsou dřevěné stoly, jež jsou kombinací dlouhé životnosti a nadčasového designu. Trendy jsou kupříkladu ty vyráběné z borovice, buku či dubu.

Nebojte se ani stolů z lamina

Nevýhodou dřevěných psacích stolů je jejich vyšší pořizovací cena. Proto se k výrobě tohoto praktického nábytku využívá lamino, které se sice nevyznačuje takovou pevností a odolností, ale i tak dobře poslouží. Nejlevnější psací stoly z lamina se dají sehnat už od 500 Kč, zatímco dřevěné stoly vás vyjdou klidně i na několik tisíc korun.

Před nákupem stolu vám rozhodně doporučujeme si jej přijít osobně vyzkoušet na prodejnu, protože jenom tak budete mít jistotu, že si pořídíte takový model, u kterého se vám bude pohodlně sedět a který bude zároveň odpovídat vašim požadavkům na design a množství úložného prostoru. Nezapomeňte ani na to, že ke stolu si je třeba následně obstarat i pohodlnou židli, která vám čas strávený u psacího stolu ještě zpříjemní.

Pokračování článku