Aby měl obývací pokoj ten správný šmrnc…

Nemáte rádi tuctově zařízené místnosti, ale zároveň si nejste jistí, čím začít při výběru opravdu originálního a po všech stránkách praktického nábytku? Zkuste vsadit na extravaganci u běžně používaných předmětů.

Někdy je totiž potřeba k vyvolání efektního dojmu opravu málo. Stačí se řídit jednoduchým pravidlem, které si žádá maximum čistých a elegantních linií. A dál už půjde všechno docela samo.

Dominanta obýváku? Dobře vybraná nábytková stěna

Díky množství úložného prostoru jsou obývací sestavy v našich domovech stále populárnější. Chtějte zejména čisté linie, kombinované s jasnými barvami. A nemusíte sahat jen do duhové palety, stejně dobře působí i dekor světlého dřeva. Chtějte jednoduchost, jíž v případě potřeby doplníte jen několika málo efektními dekoracemi.

Pohovka nesmí svěřený prostor zcela zaplnit

Dalším krokem je výběr vhodné sedací soupravy. Nesnažte se malé místnosti doslova přeplnit místem k posezení. Nemáte-li místo na velkou sedačku, vsaďte raději na menší model, doplněný o křesla nebo praktickou sestavu taburetů.

Zajímavý článek:  Jak na montáž nábytku - rady a tipy od odborníků

Ušetřit místo vám může rohové provedení, naopak sedačka do tvaru U dokáže větší místnost rozdělit na více zón. Z jedné strany lze například přistavit stůl konferenční, z té druhé pracovní apod.

Barvy a další dobré tipy

A co barevné ladění? Aktuálně jsou trendem zejména tmavé odstíny, jež však mohou příjemně kontrastovat s již zmíněnou obývací stěnou. V kurzu je zejména šedá a všechny její variace. Překvapí vás, jak snadno ji rozzáříte jedním či dvěma zdobenými polštáři. Dá vyniknout třeba i oblíbeným fotomotivům, jež se na jiném pozadí často ztrácejí.

A nezapomeňte ani na strýčka Příhodu a vybavte se modely s rozkládací úpravou a úložným prostorem. Místo na uložení sezónních věcí se totiž vždycky hodí, a navíc vám nebudou kazit dojem v jiných částech bytu.

A kam zajít pro široký výběr? Vyzkoušejte specializovaný e-shop s nábytkem Atan.cz. Nechte se unést rozmanitou nabídkou a dejte svému bydlení docela nový šmrnc!

Aby měl obývací pokoj ten správný šmrnc…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *