Welding Work Helmet  - greenlightvision_ch / Pixabay

Chraňte oči svých pracovníků, možností je celá řada

Nezáleží na tom, zda ve firmě často pracujete s louhy, kyselinami, brusnými nástroji nebo se vaši lidé „jen“ pohybují v prašném prostředí. Dobrá ochrana očí by měla být ve všech těchto situacích základem.

Kupříkladu v Německu dojde každý rok k enormnímu počtu úrazů v této oblasti. Oficiální statistiky hovoří až o 300 000 pacientech. Takové úrazy se dlouho hojí a vašeho pracovníka vyřadí z činnosti často na řadu týdnů. A jak tomu předejít?

Vyberte si brýle přesně podle toho, co vaši lidé potřebují

Na dnešním trhu najdete více než jeden druh ochranných brýlí. Není tedy problém vybrat si ty, které vám budou vyhovovat nejlépe. Základní rozdělení vypadá takto:

  • brýle s oblastí pro čtení,
  • ochranné brýle s obrubami,
  • brýle s plným výhledem,
  • a svářečské brýle.

Při výběru se řiďte podmínkami konkrétního pracoviště, na něž je tato ochranná pomůcka pořizována. Zaměřte se zejména na panující světelné poměry a hladinu UV záření, nezapomeňte ani na stabilitu prostředí a v neposlední řadě přihlédněte také k zákonným předpisů, s čímž vám pomůže Evropská norma pro bezpečnost práce.

Zajímavý článek:  Kvalitní kalibry a měřidla vám pomohou zefektivnit výrobu. Firmy nabízí jejich výrobu i na míru danému provozu

A nezapomeňte také na to, že jiné brýle se hodí pro práci venku a jiné pro vnitřní pracoviště. V úvahu tak může přijít i tónování skel apod.

Aby vašim zaměstnancům brýle opravdu vyhovovaly

I ty nejvyšší stupně ochrany však mohou narazit na jednu neodmyslitelnou věc – lidský faktor. Pokud se váš zaměstnanec rozhodne, že brýle používat zkrátka nebude, stane se vaše investice zbytečnou. Ve hře je samozřejmě kázeňský postih, ovšem existují i jiné – mnohem příjemnější motivace. Jinými slovy – budou-li se brýle dobře nosit, nebudou je pracovníci bojkotovat. Dbejte proto i na takové detaily, jako jsou polstrované obroučky, nastavitelná nosní opěrka nebo možnost nastavení sklonu a délky stranic.

A kde si vybrat z široké palety propracovaných možností? Rozhodně u specialistů u Hoffmann Group.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *