Dlaždičky do koupelny - Jak vybrat ty správné?

Dlaždičky do koupelny – Jak vybrat ty správné?

Dlaždičky do koupelny - Jak vybrat ty správné?

Dlaždičky do koupelny – Jak vybrat ty správné?

Obklad dělá koupelnu koupelnou, jeho vzhled udá styl a spojí všechny vybavení v jeden celek. Víte, jak tuto důležitou součást koupelnové místnosti vybrat? Čím se řídit? Poradíme vám pár chytrých tipů!

Říkáte si, že výběr obkladu není nic náročného? Není, ale za zcela jednoduché to označit též nelze. Spojit pěkný design, s prvotřídní kvalitou a zároveň přijatelnou cenou, to chce čas a také hodně úsilí. Čeká vás hledání inspirace v katalozích, magazínech o bydlení, obchodech, chce to trpělivost a také trochu štěstí a pak možná najdete takové dlaždičky, které vám budou vyhovovat po všech směrech!

Domluvit se!
V případě, že vám partner nedal volnou ruku pro nákup koupelnového obkladu, pak se připravte na společný výběr a nakupování. Ženy obecně hledí především na barevné zpracování, muži zase řeší kvalitu materiálu a cenu. Čekají vás tedy ústupky a kompromisy nebo je třeba najít takové dlaždičky, které splní každý váš společný nárok.

Výběr a nákup obkladů do koupelny

Finance
Nejlevnější dlaždičky se dají koupit již za 150 korun za metr čtvereční, u více kvalitních se částka za metr čtvereční může vyšplhat až na 5 tisíc. Proto je důležité si ještě před nákupem stanovit jasné meze, kolik chcete do nákupu investovat. Koupelnu si pečlivě změřte a díky tomu zjistíte, nejen kolik bude potřeba koupit obkladů, ale také na kolik vás to vlastně vyjde. Do celkové ceny je nutno započítat také práci obkladače. Pokud chcete ušetřit, pak se do práce můžete pustit sami, ale musíte být vybavení vším potřebným. Řezačku na dlažbu, lepidla, spárovací hmoty, penetrace, to vše také něco stojí!

Zajímavý článek:  Cihlové obklady slaví návrat do českých interiérů

Originalita
Chcete se odlišit od svých přátel a sousedů? Nákupem originálních dlaždiček možná uspokojíte své touhy po odlišnosti, ale také si za to zaplatíte. Keramické dlaždičky jsou možná k vidění v každé domácnosti, ale za obklady z kamene, vinylu, skla nebo korku budete muset do peněženky sáhnout hodně hluboko.

Spokojenost
Dlaždičky se vám musejí líbit! V tomto ohledu není možné dělat kompromisy, pokud se vám obklad nelíbí, nebudete se pak ve své koupelně cítit dobře!

Pár kusů navíc
Při nákupu počítejte s tím, že některé mohou být kazové, některé se vám podaří zničit při obkládání a jiné se zase mohou poškodit po létech užívání. Nakupte několik kusů dlaždic navíc, uvidíte, že se to vyplatí!

Jaké obklady volíte vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *