bedroom, light, room

Jak na výběr správné matrace?

Říká se, že na kvalitě postele by se nemělo šetřit, protože třetinu života strávíme právě v ní. Ovšem pro naše zdraví je ještě důležitější matrace. Tvoří oporu pro páteř, celý kosterní systém, ovlivňuje naše pohodlí, a tedy i psychické rozpoložení. Jaká matrace je nejlepší pro vás?

Jak vybírat mezi ortopedickými matracemi?

Možná vás zarazilo, že celou třetinu života strávíme v posteli. Je to ovšem logické, když si vezmete, že se doporučuje spát 8 hodin denně, což je třetina dne. Když si toto uvědomíte, asi se vám už nebude chtít ležet na matraci s poškozenými péry, v materiálu, který vám může způsobit alergie i vyrážky. Matrace je jednou z nejpodstatnějších opor těla, protože při spánku, tedy regeneraci, se má možnost srovnat páteř, uleví se svalům. Nestřídáte tolik polohy, takže je potřeba, aby právě kosterní systém byl v komfortních pozicích v každém okamžiku. Dobrou matraci poznáte snadno. Ráno se neprobudíte rozlámání, s bolestí zad, páteře i hlavy. I když se může stát, že budete prožívat stresové období a budete se převalovat tak, že stejně nebudete ráno vyspalí, věřte, že na dobré matraci vaše tělo fyzicky neutrpí. Proto je důležité začít ortopedickými matracemi.

Kvalitní matrace – výběr

Životnost kvalitní matrace je zhruba 10 let, z hygienického hlediska je však lepší měnit ji již po 7 letech. Stále mějte na paměti, kolik na ní trávíte času, proto nešetřete nejen na frekvenci výměny, ale i na produktu jako takovém. Zapomeňte tedy na cenově lákavé matrace ze supermarketů a investujte do kvality, což se rovná investici do zdraví. Při výběru matrace volíte materiál, rozměry a výšku, tvrdost i nosnost matrace, kdo chce, může si nechat udělat matraci na míru. Máte zdravotní problémy, třeba alergie? Zapomeňte na obyčejný molitan. Ten jednak neumožní správné odvětrávání, což je dobré pro to, aby matrace nebyla vlhká. Skvělé jsou i přírodní prvky, matrace s kokosovým vláknem (https://www.bazyl.cz/matrace-s-kokosovym-vlaknem/) nedráždí dýchací cesty, potažmo kůži, jsou přirozeně antimikrobiální, a proto se v nich nedrží roztoči. Mrkněte se na stránky Bazyl.cz, což je expert na výrobu matrací a prodej doplňků. Najdete zde tak širokou škálu ortopedických, sendvičových i vrchních matrací včetně příslušenství. Potěší vás i nabídka matrací v akci 1+1, oblíbené matrace se slevou až 50 % a další dárky k zakoupenému zboží. Dodání zboží je po celé České republice, a to v co nejkratších lhůtách. Zárukou kvality vám je malovýroba matrací, kdy je vše kontrolováno od začátku do konce.

Zajímavý článek:  Hledáte dům? Ušetřete s pasivním

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *