chairs, floor, furniture

Anhydritové vs klasické podlahy: 5 aspektů, ve kterých se od sebe liší

Při výběru podlahového materiálu je důležité zvážit celou řadu parametrů. Každá místnost je inviduální, a proto je nutné stejně přistupovat k samotnému výběru podlahy. V posledních letech se velké oblibě těší anhydritové podlahy, jež se vyznačují vysokou odolností a dlouhou životností. Jak se liší od klasických podlah a jaké další výhody vám dokážou nabídnout?

Složení a materiál

Anhydritové podlahy jsou vyrobeny z anhydritové stěrky, jež se smíchá s vodou a dalšími přísadami. Tento materiál je samonivelační, což umožňuje vytvořit rovnou a hladkou podlahu. Na druhou stranu jsou klasické podlahy obvykle vyráběny z betonu a dalších přísad, které nejsou tak poddajné a často dochází k chybám při jejich pokládce.

Rychlost pokládky

Největší výhodou anhydritové podlahy je její rychlá pokládka. Jelikož se jedná o vyrovnávací materiál, je ho možné jednoduše nalít na vybraný povrch. To výrazně urychluje proces pokládky. Naopak, klasické podlahy vyžadují ruční vyrovnání a pečlivou práci s betonem, což může být časově náročnější.

Doba schnutí

Dalším rozdílem mezi anhydritovými a klasickými podlahami je doba vysychání. Anhydritové lité podlahy mají kratší dobu schnutí, což umožňuje rychlejší pokládku finálního povrchu nebo instalaci podlahových krytin. Klasické podlahy naopak potřebují delší dobu na vyschnutí, které může zkomplikovat i přílišná vlhkost uvnitř místnosti.

Zajímavý článek:  Tipy pro výběr podlahy

Vlastnosti a pevnost

Anhydritové podlahy disponují vynikajícími tepelnými vlastnostmi a skvělou akustickou izolací. Právě proto jsou skvělou volbou též pro podlahové topení. Oproti klasickým podlahám jsou také odolnější vůči zátěži, díky čemuž se hodí do místností, které jsou namáhány více než ostatní prostory.

Cena a dostupnost

Cena anhydritových podlah se obecně pohybuje ve vyšší cenové kategorii. Je to způsobeno nejen samotným materiálem, ale také technologií a dovednostmi potřebnými pro jejich pokládku. Klasické podlahy jsou často cenově dostupnější a jejich materiály jsou běžněji dostupné na trhu. Na druhou stranu nejsou ale tak kvalitní, což se negativně projeví v budoucnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *