Jak získat dotaci na fotovoltaiku krok po kroku

Určitě jste už slyšeli o tom, že lze stále získat dotaci na fotovoltaiku (FVE). Lze to díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám, který už nějakou dobu funguje a který už nějakou dobu podporuje všechny, kdo investují do opatření snižující spotřebu využité energie v rodinném domě. Abyste však získali dotaci na fotovoltaiku, musíte splnit několik požadavků, jako například to, že dům, jenž má být nositelem fotovoltaické elektrárny, musí být zapsán v katastru nemovitostí a musí být určen k bydlení (jinými slovy to musí být rodinný dům) či jednou z podmínek je také to, že fotovoltaické panely musí mít účinnost alespoň patnáctiprocentní.

Pokud splňujete tyto a samozřejmě další povinnosti, které stanovil dotační program, můžete o dotaci požádat. A jak? Tím vás provedeme krok po kroku.

Nejdříve si zajistěte posudek a projektovou dokumentaci

Vyplnit elektronickou žádost, to je snadné, ale abyste ji mohli poslat kompletní, musíte dodat potřebné dokumenty. Těmi je například odborný posudek a také projektová dokumentace nemovitosti. Proto si povolejte technika a zajistěte si zmiňovaný posudek stejně rychle jako projektovou dokumentaci.

Už máte krycí list?

Pokud je vše v pořádku, budete potřebovat ještě krycí list technických parametrů, který vyplníte s energetickým specialistou. Součástí krycího listu je například soupis sledovaných technických parametrů a výkaz o výměru provedených opatření.

Žádost podejte

Samozřejmě, že můžete žádost podat klasickou formou čili papírově, ale daleko úspornější je podávat žádost elektronicky. Samozřejmě přidejte potřebné dokumenty a žádost odešlete pár kliknutími.

Pokud dojde ke schválení dotace, přijde vám posléze akceptační dopis, který je jistým potvrzením o tom, že se právě pro vás požadovaná suma rezervovala v dotačním programu. Je to jinými slovy zelená pro realizaci fotovoltaické elektrárny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *