Jak by měla vypadat ta správná podlaha pro sport?

Provozujete sportovní centrum, případně jiné místo, kde se to milovníky zdravého pohybu jen hemží? Pokud už cítíte, že vaší stávající podlaze dochází dech, což se velmi rychle začne odrážet na výkonu i bezpečnosti hráčů, zjistěte, kdy a jak ji vyměnit za novou.

Rekonstrukce se není třeba bát. Ne vždy je nutné sahat k té kompletní, při níž se mohou náklady vyšplhat i do statisíců. Kvalitní sportovní podlahy často vyžadují pouze renovaci povrchu.

Podlahy pro tělocvičny a jak je opravit

Musíte však zasáhnout včas, než se poškození povrchu prohloubí. V takovém případě je leckdy nutné podlahy vyměnit, a to podle současných sportovních standardů. Kompletní rekonstrukce pak znamená i výměnu pružného podkladního roštu. O takovém zásahu by však měl vždy rozhodovat vyškolený odborník. Nebojte se proto pozvat na návštěvu renomovanou firmu a nechat si předestřít všechny možnosti.

Dřevo nebo plast? Klasika stále vítězí

Pokud se rozhlédnete po stávajících tělocvičnách, zjistíte, že v naprosté většině případů je jejich povrch stále ještě dřevěný. Stačí si tedy najít vhodný prodej parket a máte napůl vyhráno. PVC krytiny se hodí jen pro velmi specifické případy, takže se o nich zpravidla nevyplatí ani uvažovat.

Kompletní obnovu prostor však vlastními silami nezvládnete. Zahrnuje totiž hned několik důležitých kroků:

  • odpružení podkladu (důležité pro odskočení míče i zmírnění případných zranění při pádu a dopadu),
  • realizaci správných roztečí mezi vrstvami,
  • pokládku kvalitního záklopu,
  • lakování (přípravky s atestem na protiskluz, kladoucími důraz na kvalitu a odolnost).

Kde najít pomoc

Pokud vás zajímá renovace parket Plzeň, pak vám své služby nabídne společnost PARKETCENTRUM. Nabízí renovaci, rekonstrukci i pokládku nových sportovních podlah. Mezi přední zákazníky této firmy patří zejména školy a městské tělocvičny, ale v jejím portfoliu realizovaných zakázek nechybí ani sportovní kluby a soukromá sportoviště. Nabízí podlahy na klíč i další služby. Zjistěte více na www.parketcentrum.cz.

sportovní hala

Jak by měla vypadat ta správná podlaha pro sport?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *