Nerezový komín stavební úpravy nepotřebuje

Máte dojem, že váš starý komín se každou chvíli odporoučí k zemi nebo potřebujete zavést bezpečné odvádění spalin z topidel na dosud panenskou střechu? Nerezové komíny nepotřebují nosný základ, takže je stačí jednoduše připevnit k dostupnému podkladu – střeše, fasádě apod. Není tedy třeba nic složitě stavět ani bourat.

Nezáleží na tom, zda potřebujete komín pro spotřebič na palivo pevné, kapalné či plynné, ani zda vlastníte novostavbu nebo starý rodinný dům, který čeká akutní rekonstrukce stávajícího otopného systému. Nerezové komíny ty běžné snadno nahradí, ba dokonce mohou sloužit i jako přímý kouřovod s funkcí komínu, příp. jako komínový nástavec. Vypadají dobře v interiéru i exteriéru a nevyžadují téměř žádnou údržbu.

Co budete potřebovat k úspěšné montáži?

Instalace pro běžné nerezové komíny vyžaduje pouze tři body:

  • příprava prostoru, kde bude komín umístěn (stavební otvor),
  • montáž nezbytných jistících prvků (stěnové spony, konzole apod.),
  • krakorcové spony nebo objímka a kotvící lanka u komínů vyšších než 1,5 metru.

Veškeré příslušenství by samozřejmě mělo být součástí dodávky u vašeho obchodníka, který vám nejlépe poradí, co a jak provést. S nosností střechy si starosti dělat nemusíte, mezi použitím komínové vložky a nerezového komínu není prakticky žádný rozdíl – obě možnosti jsou lehké, a přitom odolné!

Zajímavý článek:  Když topíme, vznikají spaliny

Jak je zajištěna odolnost proti unikání kondenzátu a dešťové vody?

Standardní systém se skládá z přesně zpracovaných komínových dílů, jež se jednoduše zasouvají do sebe a brání tak únikům vlhkosti do okolní tepelné izolace Spoje jsou zpravidla zajišťovány nýty a spodní část komínu je opatřena otvorem pro odtok kondenzátu. Vložkování komínů z nerezu je pak zajištěno flexibilní rourou, která se přizpůsobí délce i tvaru vašeho komínu, takže nikde nenechá ani ten nejmenší prostor pro chybu.

Navíc se nerezové komíny po zatopení opravdu velmi rychle zahřívají, takže tvorba nežádoucího koncentrátu je minimální. I to přispívá k vysoké bezpečnosti a odolnosti celého systému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *