Plánujete dřevostavbu? Jakou technologii zvolíte?

Plánujete dřevostavbu? Jakou technologii zvolíte?

Extrémně nízké úroky hypotečních úvěrů vás přesvědčily ke splnění dávného realitního snu. Vyhlédli jste si pozemek s odpovídající výměrou a z nabízených možností nemovitostí vás nejvíce zaujaly dřevostavby. Nedivíme se! Vždyť takové dřevostavby vynikají nejen svou vizuálně-estetickou dokonalostí, ale také množství dalších výhod, mezi které patří například cenová dostupnost, ale i perfektní termo-izolační vlastnosti. Jak vlastně výstavba takové nemovitosti probíhá? Dočtete se na následujících řádcích.

Úvodní nezbytnosti

Jako první je nutné převzít stanoviště za přítomnosti zhotovitele a investora. Je provedena důkladná kontrola délky a rovinatosti. Poté je třeba zkontrolovat dostupnost inženýrských sítí a dalších nezbytností pro hladký průběh výstavby. Jakmile je provedena vstupní kontrola, přichází na řadu výstavba svislých konstrukcí přízemí, která je nejčastěji tvořena sendvičovými dřevěnými panely. Nyní se ke slovu dostává výstavba stropních konstrukcí (v případě bungalovů jde o konstrukci ocelovou se sádrokartonovým systémem, u patrových domů se jedná o samonosné sendvičové panely).

Dřevostavba získává na tvaru

Dalším neméně důležitým krokem je výstavba svislých konstrukcí podkroví a následná realizace střešní konstrukce. Jakmile jsou tyto kroky dokončeny, firma provede závěrečné venkovní úpravy dřevostavby, a poté se „vrhne“ na vnitřní práce, které zahrnují rozvody vody, kanalizace, elektroinstalace a vytápění i pokládku tepelné izolace podlahovým polystyrénem. Následně je firmou realizován konečný betonový povrch pro pokládky dlažeb, plovoucích podlah nebo koberců.

Zajímavý článek:  Jak vybrat stavební firmu

Míříme do finále

Jakmile beton dostatečně vyschne, i v této etapě jsou provedeny dokončovací práce na pokládkách jednotlivých povrchů místností a stropů, které mohou zahrnovat pokládku podlah, osazení schodišť, dveří, zařizovacích předmětů, otopných těles a vypínačů včetně zásuvek. Takto dokončený dům je připraven k předání investorovi. Pokud výstavbu dřevostavby plánujete, doporučujeme oslovit známou firmu, která má řadu zkušeností v oboru a může vám nabídnout moderní technologie výstavby dřevostaveb, jež nepochybně v dnešní době patří mezi ceněné ekologické i estetické bydlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *