Stock Raise Forklift Machine  - lppicture / Pixabay

Plastové nebo dřevěné? Ukážeme vám, které palety nabízejí více výhod

V logistice patří palety mezi nejpoužívanější přepravní prostředky. Lze je totiž jednoduše stohovat a i přeprava se v mnoha ohledech jeví jako velmi praktická.

Ještě nedávno kralovalo materiálům pro výrobu palet dřevo. Dnes se však stále více rozmáhají plastové palety. Zajímá vás, jaký je mezi těmito materiály rozdíl a zda se pořízení modernější verze vyplatí?

Dřevěné palety potřebují údržbu, navíc nejsou tak hygienické

Dřevo je levné, snadno dostupné – ovšem také náchylné k poškození. A to nejenom k tomu mechanickému. Jeho struktura umožňuje rovněž vstup mnoha nežádoucích patogenů. Aby zůstávalo stále krásné a hygienické, neobejde se bez pravidelné údržby. Během ní ho lze leckdy i snadno pravit – chybějící nožičku či uvolněné hřeby zvládne dát do pořádku i podprůměrný skladník.

Není-li však k dispozici ani ten, vystavujete svůj náklad při přepravě značnému riziku. I jedna větší tříska dokáže poškodit obal zboží nebo poranit pracovníky, kteří s ním manipulují.

Plast je lehčí a hygienicky nezávadný

Plastové palety si s většinou těchto nedostatků hravě poradí. Stačí je omýt a opět budou dokonale čisté. Hodí se tedy pro použití v potravinářském i chemickém průmyslu. Péče je jednoduchá a potěší vás i jejich struktura. Často totiž bývají vyrobeny z jednoho kusu a hned tak se nepoškodí.

Zajímavý článek:  Regály jako nepostradatelný společník doma i v zaměstnání

Nabídnou i lehkost, takže oproti dřevu se jich na korbu nákladního automobilu nebo kamkoliv jinam vejde podstatně více a poradí si i s těžkými náklady. A vyrábějí se samozřejmě ve stejně pestré nabídce rozměrů jako jejich dřevěné konkurentky.

K dispozici jsou samozřejmě i speciální paletové kontejnery, díky nimž bude doprava vašeho nákladu na místo ještě o něco rychlejší a jednodušší. Vyberte si své nové plastové pomocníky pro logistiku na stránkách Storagecz.cz. Potěší vás výhodné ceny i zajímavá nabídka produktů.

Pallets Wood Transport Euro Pallets  - planet_fox / Pixabay
planet_fox / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *