S přípravou domu na fotovoltaiku začněte už při jeho výstavbě

Stavíte zrovna svůj vysněný dům? Ať už se jedná o několikapatrový nebo o jednopatrový příbytek, v každém případě myslete na jednu věc, a sice na fotovoltaickou elektrárnu. Možná právě nyní nechcete o fotovoltaice vůbec slyšet, jelikož máte plno jiných starostí nebo jste možná utvrzení v tom, že si solární panely na střechu domu nikdy nepořídíte, přesto je třeba mít na mysli jedno rčení, a sice člověk míní, život mění. Může přijít den, kdy budete chtít dlouhodobě ušetřit za energie. Vždyť cena solárních panelů klesá, za to cena elektrické energie neustále roste. A pak byste tuze litovali toho, že jste dům už při jeho výstavbě nepřipravili na fotovoltaickou elektrárnu.

Dům je třeba připravit

Jen málokterý žadatel o dotaci z programu Nová zelená úsporám, která má snížit pořizovací cenu fotovoltaických elektráren, ví, že dům je třeba připravit na instalaci solárních panelů. Solární panely nemohou být umístěny kamkoli na střechu, to je ostatně logické. Pokud se pro fotovoltaiku rozhodně člověk, kterému nemovitost už pár let stojí, musí žadatel zkousnout větší zásah do dané nemovitosti. Když se však s fotovoltaickými panely bude počítat už v době výstavby, zásah do nemovitosti pak není tak velký, respektive často není ani nutný.

Zajímavý článek:  Schody, schůdky, schůdečky aneb zařizujeme schodiště

Vyhnete se komplikacím při instalaci FVE

Řada odborníků také konstatuje fakt, že když se musí provádět větší zásah do domu, dochází často k mnoha nepříjemným komplikacím při instalaci FVE. A takové komplikace se mohou řádně prodražit. Pokud se bude myslet na fotovoltaiku už při samotné výstavbě domu, opatření a samotná instalace bude velice jednoduchá, a nakonec i poměrně laciná.

Pořizovací cenu fotovoltaické elektrárny dokáže snížit dotace udělená z programu Nová zelená úsporám, který podporuje ty, kdo investovali do úsporných opatření, a tím se podíleli na snížení výroby elektrické energie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *