Podle čeho se vybírá dveřní kování?

Při zařizování naší domácnosti se zaměřujeme především na velké věci především. Se vší pečlivostí vybíráme nábytek, který jde na první pohled nejvíc vidět. Také vybíráme LED zrcadla, která jsou součástí především moderních domácností, a samozřejmě nezapomínáme na osvětlení, které dělá dům domovem. Bohužel na co zapomínáme, tak je dveřní kování, které bereme často jako banalitu. Ale i když je klika jenom klikou, stejně může pokazit konečný dojem z interiéru. Proto výběr dveřního kování nenechávejte na konec a ať už se jedná o kování pro interiérové dveře nebo o kování pro skládací dveře, při výběru se odpíchněte od několika důležitých věcí.

Roli při výběru hraje funkčnost, kvalita a také ovládání

V současné době na trhu najdete celou řadu dveřního kování. Najdete na trhu štítové kování, nerezové kování, rozetové kování nebo renovační kování. Také jsou v nabídce mnoha obchodů i bezpečnostní kování nebo ochranné kování. Samozřejmě i v tomto případě hraje roli vzhled (jak již bylo zmíněno, i dveřní kování může zkazit vzhled z interiéru), ale důležitější jsou trochu jiné vlastnosti, a to funkčnost, také kvalita a samozřejmě snadnost ovládání kování.

Zejména se zajímejte o funkčnost a kvalitu. Nechcete přece, aby se vám do interiéru nebo domu někdo dostal, a tak funkčnost a kvalita by měly být na vysoké úrovni. Nižší požadavky se kladou na kování pro interiérové dveře, vyšší naopak pro kování pro exteriérové dveře, kam se vyplatí sázet na takzvané bezpečnostní kování.

Klika a klika nebo koule a klika?

Při výběru dveřního kování máte také na výběr, jestli se rozhodnete pro kliku a kliku (čili klika z obou stran) nebo pro kouli a kliku (čili kdy z jedné strany bude koule, z druhé pak klika). V praxi to nejčastěji vypadá tak, že se volí klika a klika pro dveře v bytech nebo v rodinných domech. Vchodové dveře pak mívají zpravidla kliku a kouli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *