Blinds Hands Cleaning Female Clean  - Khaligo / Pixabay

Na co se zaměřit při výběru plastových oken

Jde o investici, která by nám měla vydržet léta. Proto musíme vždy dbát na kvalitu i pečlivý výběr materiálů. A stranou by neměl být odsunut ani bezpečnostní aspekt – ochrana proti vloupání je totiž  důležitá.

Usnadněte si výběr a hledejte specialisty, kteří se na výše uvedené aspekty zaměřují. Firma na plastová okna Plzeň PGOkno vám nabídne opravdu jen to nejlepší. Při jejich výrobě totiž sází výhradně na pečlivě zvolené materiály, kování a především špičkové německé profily Kömmerling. Dokáže tak splnit jakékoli vaše nároky – a to i v případě, že poptáváte funkční výplně stavebních otvorů do nízkoenergetických nebo dokonce pasivních domů. A kromě oken jsou v nabídce také perfektně sladěné dveře. Pokračování článku

Podle čeho se vybírá dveřní kování?

Při zařizování naší domácnosti se zaměřujeme především na velké věci především. Se vší pečlivostí vybíráme nábytek, který jde na první pohled nejvíc vidět. Také vybíráme LED zrcadla, která jsou součástí především moderních domácností, a samozřejmě nezapomínáme na osvětlení, které dělá dům domovem. Bohužel na co zapomínáme, tak je dveřní kování, které bereme často jako banalitu. Ale i když je klika jenom klikou, stejně může pokazit konečný dojem z interiéru. Proto výběr dveřního kování nenechávejte na konec a ať už se jedná o kování pro interiérové dveře nebo o kování pro skládací dveře, při výběru se odpíchněte od několika důležitých věcí.

Roli při výběru hraje funkčnost, kvalita a také ovládání

V současné době na trhu najdete celou řadu dveřního kování. Najdete na trhu štítové kování, nerezové kování, rozetové kování nebo renovační kování. Také jsou v nabídce mnoha obchodů i bezpečnostní kování nebo ochranné kování. Samozřejmě i v tomto případě hraje roli vzhled (jak již bylo zmíněno, i dveřní kování může zkazit vzhled z interiéru), ale důležitější jsou trochu jiné vlastnosti, a to funkčnost, také kvalita a samozřejmě snadnost ovládání kování.

Zejména se zajímejte o funkčnost a kvalitu. Nechcete přece, aby se vám do interiéru nebo domu někdo dostal, a tak funkčnost a kvalita by měly být na vysoké úrovni. Nižší požadavky se kladou na kování pro interiérové dveře, vyšší naopak pro kování pro exteriérové dveře, kam se vyplatí sázet na takzvané bezpečnostní kování.

Klika a klika nebo koule a klika?

Při výběru dveřního kování máte také na výběr, jestli se rozhodnete pro kliku a kliku (čili klika z obou stran) nebo pro kouli a kliku (čili kdy z jedné strany bude koule, z druhé pak klika). V praxi to nejčastěji vypadá tak, že se volí klika a klika pro dveře v bytech nebo v rodinných domech. Vchodové dveře pak mívají zpravidla kliku a kouli.

clear glass door in white frame

Jak vybrat bezpečnostní dveře, aby vás skutečně ochránily?

Policejní statistiky mluví jasně – počet krádeží v bytech a domech každým rokem stoupá. Například statistika z prosince 2019 říká, že se s tímto problémem muselo vypořádat přes 15 000 rodin.

Bohužel se o tom nemluví tak často, jak by bylo třeba. Řada lidí se něco takového stydí přiznat, protože si dobře uvědomují, že i oni nesou část viny. A jak jste na tom vy? Odolaly by vaše vchodové dveře pokusu o vloupání, nebo jste jen dalšími „čekateli“ na katastrofu?

Bezpečností třídy a co byste o nich měli vědět

Třetí nebo čtvrtá třída – nic lacinějšího u svého vstupu nechtějte. Jde o opravdu kvalitní bezpečnostní dveře do bytu či domu, které dokáží zlodějům odolávat tak dlouho, že svou snahu obvykle nakonec vzdají. Navíc se mohou pyšnit i skvělými protihlukovými vlastnostmi a protipožární ochranou.

Venkovní bezpečnostní dveře do domu mají pak za úkol rovněž váš obytný prostor izolovat od venkovního prostředí. Lze tedy doporučit modely se silnější konstrukcí (opět se třetí či čtvrtou třídou bezpečnosti). Značnou pozornost věnujte také kování – musí být minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné dveře, jinak o většinu jejich výhod přijdete.

=&0=&Vše musí být uvedeno na příslušných certifikátech. Ujištění prodejce v žádném případě nestačí.

Tepelné parametry a další

A na co se zaměřit dál? Určitě na odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Pokud dodržíte české normy, měli byste vždy dveře opatřit stříškou – zvýšíte tak jejich užitný komfort i životnost.

Další specifická situace nastává, pokud dveřím chybí zádveří dostatečné velikosti, nebo jsou v přímém kontaktu s koupelnou či kuchyní. V takovém případě chtějte i odpovídají tepelně-izolační parametry.

Rozhodli jste se pro koupi nových dveří? Vsaďte na ty od českého výrobce Next. Jde o kvalitu s třicetiletou tradicí. Vyberte si ten nejlepší model z široké nabídky na webových stránkách www.next.cz