Zákon nařizuje ekologickou likvidaci veškerých vozidel. O její lehký průběh se postará profesionální firma

Ekologická likvidace vozidel se týká každého majitele vozu, a to v případě, kdy již není automobil schopný jízdy. Obvykle se tak tomuto procesu v průběhu života nevyhne téměř nikdo. Takový proces samozřejmě není zcela bez práce, což nemusí každému vyhovovat. Právě proto se často jako mnohem lepší řešení jeví najmutí profesionální firmy, která se nejen postará o likvidaci vozidla, ale vyřeší i veškeré papírování.

K ekologické likvidaci potřebujete jen minimum dokumentů

Pokud se rozhodnete svůj automobil ekologicky zlikvidovat, neměli byste podcenit přípravu. Jedině tak se vyhnete zbytečným zmatkům či zdržování, které nepotěší vás ani najatou firmu. Běžně likvidace aut vyžaduje pouze předložení občanského průkazu a také velký technický průkaz.

Situace se trochu komplikuje v případě, že automobil není ve vašem vlastnictví, a i přesto se ho rozhodnete zlikvidovat. Zde je nutné předložit firmě i plnou moc, přičemž některým nevadí její zpětné doručení. Každopádně je vždy dobré mít veškeré dokumenty v pořádku a teprve poté začít jednat s firmou o likvidaci automobilu.

Před objednáním firmy se zaměřte na znění jejích podmínek

I když se likvidace auta nejeví jako nějak zvlášť složitý proces, je namístě být obezřetný. Jednotlivé firmy si samy stanovují své obchodní podmínky, které nemusí být vždy nejvýhodnější. Pozor si dejte zejména na cenu dopravy, jejíž výše se může někdy vyšplhat i na opravdu vysoké částky. Naštěstí se ale naleznou firmy, jejíž nabídka obsahuje i dopravu zdarma na určitou vzdálenost.

Zajímavý článek:  Jak na snadný odvoz stavební suti a odpadu?

Firma Zlikvidujauto.cz například nabízí výkup vozidel i dopravu zdarma do 100 km, přičemž své služby poskytuje hned v několika městech, včetně Jablonce nad Nisou, Frýdlantu, Trutnova, Mladé Boleslavy, Tanvaldu či Semil. Za likvidaci vám navíc vyplatí i odměnu, a to až ve výši 10 000 Kč – výsledná částka se odvíjí vždy od stáří a stavu vozidla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *