Water Running Sink Faucet Liquid  - Khaligo / Pixabay

4 věci, na které byste neměli při stavbě domu zapomenout

Stavba domu je na začátku především o pečlivém plánování, díky kterému se můžete vyhnout zbytečným problémům a průtahům. Najdou se však oblasti, kterým se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost.

1.     Orientace domu

Při plánování svého nového domu byste měli myslet i na takové detaily, jako je orientace domu. Jestliže se vám podaří vybrat tu správnou, můžete díky ní ušetřit i nemalé peníze. Pro ty z vás, kteří nechtějí v zimě tolik topit a zároveň chtějí svůj dům prosvětlit, bude vhodnější orientace na jih. Naopak lidé, kteří si chtějí v létě užít pořádný chládek a nevadí jim vyšší náklady na topení, ocení, když bude jejich dům směřovat na sever.

2.     Přívod pitné vody

Jednou z nejdůležitějších oblastí, na kterou byste se měli při stavbě domu zaměřit je nepochybně pitná voda. Tu do domu můžete přivést pouze pomocí vodovodní přípojky, která funguje jako spojka mezi veřejným vodovodem a rozvody uvnitř vašeho domu. Pouze skrze pečlivé plánování si můžete být jistí, že v budoucnu nebudete muset řešit vážné problémy spojené s pitnou vodou. 

Zajímavý článek:  Stavíte? Rekonstruujete? Fotografujete? Dokumentujete? Vytvořte si vlastní fotoknihu jako dokumentaci stavby

3.     Zahrada a její rozložení

Ještě předtím, než se pustíte do samotné stavby domu, měli byste popřemýšlet nad tím, jak bude vypadat vaše nová zahrada. Ušetříte tak čas, peníze, a i své nervy. Nejlepším je zahradu stavět spolu s domem, díky čemuž můžete například elektriku rozvést v interiéru i exteriéru. Zároveň můžete ušetřit i náklady na úpravu terénu při výkopu základů pro stavbu domu, přístavby či bazénu.

4.     Kanalizace

Během plánování byste samozřejmě neměli zapomenout ani na koupi kanalizační přípojky, díky které se můžete jednoduše zbavovat odpadních vod. Realizace takového kroku však vyžaduje pořádný plán, který zajistí, že bude vše šlapat, tak jak má. Pokud nemáte možnost připojit přípojku k veřejné kanalizaci, popřemýšlejte nad pořízením čističky odpadních vod, která je mnohem efektivnější a ekologičtější než běžné septiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *