Network Edp Plug Patch Cord  - Bru-nO / Pixabay

Změřte si rychlost internetu a správně a interpretujte výsledky bez chybičky

To, jak rychlý internet máme, patří mezi nejdiskutovanější témata současnosti. Nikdo nechce čekat na načtení každé stránky několik vteřin a rychlost stahování se také hodí vyšší než minimální.

Na přípojení jsou kladeny vysoké nároky i kvůli aktuálně populárnímu homeoffice nebo distanční výuce. Ovšem až donedávna byla rychlost internetu spíše závislá na tom, co vám slíbil poskytovatel, než na skutečném výkonu. A jak to změnit?

Ověřte si, zda vám dodavatel nelže

Vsaďte na šikovné měření rychlosti internetu. Podle našeho návodu to zvládnete maximálně přesně a rychle. A co si připravit k ruce?

  • moderní stolní počítač či notebook
  • přímé připojení k modemu

Počítač vždy vybírejte takový, který je vybaven moderním systémem a vyřešenými aktualizacemi. Jestliže jste mu v tomto ohledu nevěnovali péči, mohl by vás opravdu nehezky zpomalit. Dejte si také záležet, abyste měli vždy přímé připojení k modemu, jen s pouhopouhou Wi-Fi si totiž rozhodně nevystačíte. A aby byla příprava na měření kompletní, postarejte se také o ukončení všech procesů běžících na pozadí.

Samozřejmě máme na mysli stahování, ale rovněž i streamování či skypování. A nezapomeňte také na odpojení všech dalších připojených zařízení (obvykle je to například televize). A  k měření přistupte teprve ve chvíli, kdy budete mít tohle všechno hotovo.

Zajímavý článek:  Sníh, padá sníh… ale co náš plot?

Jak interpretovat výsledky měření

Poté navštivte specializované stránky a rychlost internetu si změřte. Výsledkem vašeho testu bude DSL rychlost. A jak poznat, zda je dostatečná?

  • základních 20 Mb/s je jen nezbytné minimum, vhodné pro brouzdání na internetových stránkách,
  • 50 Mb/s vám už umožní dívat se bez problémů i na videa apod.
  • a na absolutní špičku pak dosáhnete při rychlosti 100 Mb/s.

Nejste se svou rychlostí internetu spokojeni? Pak si pořiďte rychlejší se všemi garancemi. Stačí si vybrat požadovanou nabídku na stránkách Nej.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *