Garden Fall Pergola Building Mood  - emkanicepic / Pixabay

Toužíte po pohodlném posezení venku? Pořiďte si zahradní altán či pergolu

Léto se pomalu blíží a každý se těší na čas strávený venku se svými nejbližšími. Parné slunce či déšť vám však mohou vaše plány v mžiku překazit. Tomu se můžete vyhnout pořízením pergoly či altánu, díky kterým budete moci trávit čas venku téměř za jakéhokoli počasí.

Proč vsadit na zahradní altán?

Zahradní altán dřevěný je brán především jako samostatná stavba, kterou si můžete postavit libovolně na svém pozemku. Stačí, když vyberete ideální místo ve své zahradě, kde chcete trávit nejvíce času a máte hotovo. Jeho hlavní výhodou je především stabilita a odolnost, díky čemuž si můžete být jisti, že vám poslouží dlouhá léta. Pro zahradní altán je typická zkosená střecha, která je ideální ochranou během dešťů. Na druhou stranu se jen málokdy setkáte s altánem, ve kterém by byla podlaha. To ale neznamená, že tam nemůže být.

Kdy je lepší zvolit pergolu?

Jelikož se doba i možnosti pořádně posunuly, je již poměrně těžké najít rozdíl mezi pergolou a altánem. Každý si totiž může nechat vytvořit pergolu na míru a zakomponovat i prvky altánu. Obecně je pergola dřevěná stavba připojená k domu, čím získává i potřebnou stabilitu. Nejčastěji se setkáte s rovnou či mírně skosenou střechou, což nemusí být pravidlem. V každém případě je skvělým řešením pro všechny, kdo chtějí trávit čas před domem a užít si například rodinnou grilovačku.

Zajímavý článek:  Párty stany – univerzální doplněk nejen na zahradní večírky

Kde ji můžete pořídit?

V současnosti se výrobou altánů a pergol zabývá spousta společností. Pokud máte zájem o zakázkovou výrobu, můžeme vám doporučit firmu Pergola Dřevěná s.r.o., která se snaží svým zákazníkům vyhovět ve všech jejich požadavcích. Kromě toho jim nabízí i možnost vlastní montáže, kdy si mohou pergolu či altán složit sami podle přiloženého návodu. Během pár hodin tak můžete mít na své zahradě přístřešek, který vám poslouží několik let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *