Bazén s mořskou vodou můžete mít i na zahradě

Patříte k lidem, kterým pobyt u moře vyloženě svědčí? Pokožka se ozdravuje, vlasy zesilují a celkově se cítíte ve větší pohodě? Možná to nevíte, ale malé slané moře si můžete pořídit i domů, a to ve zcela profesionální úpravě.

Původně šlo vlastně „jen“ o způsob desinfekce vody. Ovšem majitelé prvních „solniček“, jak se zařízení pro aplikaci soli do vody nazývají, si brzy všimli i dalších pozitivních účinků. Při dodržení doporučené slanosti 3,5 % (fyziologický roztok nebo naše vlastní slzy) byly účinky na pokožku stejně příznivé jako v případě mořské vody. Navíc nevyvolával žádné alergické reakce.

Co vám nabídne bazén se slanou vodou

Výčet výhod je poměrně dlouhý. Patří sem například cenová výhodnost takové desinfekce vody, větší šetrnost k pokožce (nedochází k vysychání), konec s obávaným začervenáním očí apod.

Věděli jste, že: slané prostředí nemá ráda ani obávaná bakterie legionella?

A jak vlastně bazén tohoto typu funguje? Solničky nebo také solonizační jednotky automaticky rozpouští ve vodě potřebnou koncentraci soli. Automatická čidla dokáží dávkovat množství podle aktuálního znečištění. Ve filtračním okruhu je pak za pomoci elektrolýzy uvolňován ze soli volný chlór. Ten desinfikuje vodu, ovšem bez typického zápachu a dalších negativních vlastností, jimiž jsou proslulé umělé chemické přípravky.

Co vám nabídne bazén se slanou vodou

Co vám nabídne bazén se slanou vodou

Víme, na kolik vás „slané“ bazénové příslušenství vyjde

Menší solničky se s cenou vejdou do třiceti tisíc. Dalším nákladem pro váš rozpočet pak bude speciální sůl. Ovšem bazén o objemu 30 m3 za jednu sezónu spolkne v tomto ohledu asi 1 500 Kč (při kompletní výměně vody na počátku sezóny), což je mnohem méně než u mnoha jiných metod.

Slaná voda si navíc své vlastnosti dlouho udržuje a bazén se pochlubí dokonale čistou vodou i po delší nepřítomnosti majitele. Navíc lze toto speciální bazénové příslušenství dodatečně přidat k většině typů bazénů. Jedinou potíž by mohly představovat kovové části – ve slanější vodě rychleji korodují. Lze je však nahradit plastem nebo titanovou ocelí. Chcete vědět více? Navštivte stránky Albixon.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *