Woman Blonde Young Person Nice  - icsilviu / Pixabay

Jak na realizaci zapuštěného bazénu? Svépomoc se nemusí vyplatit

Také přemýšlíte nad tím, že vaší zahradě stále něco chybí? I když to tak díky moderním technologiím nevypadá, stavba zapuštěného bazénu je ještě stále poměrně velkým oříškem. Vzít bychom totiž měli v úvahu celou řadu věcí.

Není bazén, jako bazén – to vám milovníci vodních radovánek zcela jistě potvrdí. Klasická kruhová či obdélníková řešení mohou na mnoha zahradách působit doslova jako pěst na oko. Ovšem u zapuštěných bazénů si můžete jejich tvar, hloubku, barvu i délku volit přesně podle sebe.  A právě tady začíná při realizaci svépomocí kámen úrazu.

Jak velkou jámu je třeba vlastně vyhloubit? A kde?

Pokud se zajímáte o to, jak postavit zapuštěný bazén, měli byste se v první řadě soustředit na sondování terénu. Zradit vás mohou totiž i takové maličkosti, jako je výskyt spodní vody. A na pořad dne by měla přijít i dostatečná velikost okolního prostoru. Pro případ, že se rozhodnete vybudovat například zastřešení.

Zapomenout nesmíte ani na komunikaci s úřady

Ovšem realizace venkovních bazénů má i svá další pravidla. Především nemůžete celou akci provést jenom tak, nezbytné je vyplnění správného prohlášení. Vše se také neobejde bez vybagrování přebytečné zeminy (což může být u bazénu vytvarovaného na míru poměrně nepříjemný problém) a samozřejmě i vybetonování základní desky. Ta musí dobře zatvrdnout předtím, než ji zatíží samotné tělo bazénu. A to také není nijak jednoduchý proces.

Jak si postavit zapuštěný bazén? Obraťte se na odborníky

Tím však celá anabáze stále ještě nekončí. Myslet je třeba i na pořízení a instalaci toho správného zařízení pro údržbu i komfortní provoz bazénu.

Nechte si proto vše zařídit od specialistů ze společnosti Rentmil. Bazény na náš trh dodávají už dlouhou řadu let, takže přesně vědí, co a jak. Více informací najdete na stránkách www.rentmil.cz.

Summer Pool Evening Sun Hot  - Mylene2401 / Pixabay
Mylene2401 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *