Jak vám pomůže zastřešení bazénu ušetřit čas i peníze?

Zahradní bazén je skvělá volba. Zvlášť ve vedrech, která nás poslední léta provázejí. Jenže má i své zásadní nevýhody, mezi které se rozhodně počítá poměrně náročná údržba. Tento problém můžete snadno vyřešit pomocí zastřešení bazénu. Proč byste ho měli zvážit a jak vybrat to pravé?

Zastřešení bazénu usnadní práci se zazimováním i s celoroční údržbou

Na vlastním zahradním bazénu je nejnáročnější konec a začátek koupací sezóny. Zazimování a odzimování bazénu nebaví snad nikoho. Jedná se o činnost, která ukousne velkou porci celého dne a za zábavnou se rozhodně považovat nedá. K tomu je ještě důležité trefit ten správný čas, kdy se do obou činností pustit, aby nedošlo ke zbytečnému opotřebování materiálu, používat spoustu prostředků pro vyrovnané pH i čistotu vody… pokud máte bazén, znáte to moc dobře sami.

Co s tím?

Zastřešení bazénu práci s bazénem výrazně usnadní, a to během celého roku. Zastřešení bazénu chrání před běžnými nečistotami (listí, hmyz atd.), ale také šetří peníze a koupací sezónu vám minimálně o pár týdnů prodlouží, protože se zastřešením zůstane voda o něco déle teplá.

Zajímavý článek:  Jak zabezpečit bazén

Zastřešení je několik typů – vyberte si to pravé pro vaše potřeby

Pokud vás toto řešení zaujalo, možná už jste si začali zastřešení vyhledávat. V takovém případě jste možná narazili na to, že existuje rovnou několik typů zastřešení bazénu.

Jaké bude to pravé právě pro vaše potřeby?

Krycí plachty

Nejoblíbenější řešení je rozhodně krycí plachta. Mezi její největší výhody patří snadná instalace a manipulace. Natáhnete ji a sundáte skutečně během pár okamžiků, a přitom nabízí veškeré benefity klasického zastřešení. Do bazénu nepustí nečistoty a vodu udržuje teplou. Pokud chcete bazén pomocí krytí i ohřát, můžete sáhnout po solární plachtě, která přes noc zabraňuje tepelným ztrátám, a přes den vodu mírně prohřívá.

Klasické zastřešení

S dostatkem prostoru je ideální sáhnout po klasickém zastřešení bazénu. Bazén s plným plastovým zastřešením dodá vaší zahradě nový vzhled a jedná se celkově o elegantní řešení. Připravte se však na výrazně vyšší cenu i náročnější instalaci, kterou musí provádět profesionál.

„Pool House“

Kompromisem mezi plachtou a klasickým zastřešením je tzv. Pool House, který nabízí společnost Marimex. Tento typ zastřešení může sloužit i jako místo pro klidné posezení, chráněné před deštěm i prudkými slunečními paprsky.

Jak vybrat ideální zastřešení pro váš bazén? Soustřeďte se hlavně na velikost

Na co se kromě samotného typu zastřešení při výběru soustředit? Nejdůležitější je správná velikost. Aby mělo zakrytí bazénu smyslu, musí plachta (stejně jako ostatní možnosti) musí bezpečně zakrývat celý bazén.

Pokud tedy nekupujete bazén přímo v setu se zastřešením, velikost si raději víckrát ověřte, než se do nákupu pustíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *