Sauna Only Smoke Sauna Saunakiulu  - mikkooja1977 / Pixabay

Domácí saunování nabízí stejné benefity, jak to ve wellness centru

Je-li saunování prováděno správně, pak prospívá nejenom naší mysli, ale i tělu. Zvláště silně se toto slovo skloňuje ve spojení se zvýšením imunity, související s odolností vůči (nejenom) virovým onemocněním.

A jaké účinky vám tedy oblíbené kupříkladu finské sauny nabídnou?

  • prokrvují tkáně těla,
  • posilují imunitu,
  • detoxikují organismus,
  • zmírňují bolesti kloubů,
  • podporují tělesné funkce – zejména hormonální a nervové.

A kupodivu nezáleží na tom, kde se kouzlu sauny oddáte. Vždyť domácí saunování může být stejně přínosné jak to, za které jste dodnes platili vysoké částky ve specializovaných wellness nebo fitness centrech.

Finská sauna na míru do každého domu či bytu

Do osmi týdnů od objednání a realizované za jeden jediný den? Přesně takové jsou sauny DYNTAR. Nespoléhají se na produkci ve velkých sériích. Jejich specializací je naopak návrh na míru, jenž se přizpůsobí doopravdy jakékoliv místnosti.

Pokud si objednáte saunu na webu, velmi brzy vás navštíví technik, který přímo na místě zaměří a zváží vše potřebné. Vy následně dostanete přehlednou 3D vizualizaci návrhu, se zohledněním všech vámi požadovaných funkčních nebo estetických preferencí. Potřebujete opravdu dlouhé lehátko, případně byste chtěli, aby vaše nové vybavení bytu dokonale ladilo k vašemu designovému nábytku? Nic z toho není překážkou.

Sauny DYNTAR jsou české

Pro tyto specialisty ale nepředstavuje problém ani venkovní sauna. Vytvoření návrhu, zaměření, montáž i dopravu máte zcela zdarma – stejně jako u saun interiérových. A konstrukce celého modelu nijak nezasahuje do zdí ani do podlahy. O komfort se pak postarají například dveře s uzavíráním na magnet nebo propracovaný cirkulační systém uvnitř sauny. Vše se vyrábí v Českém ráji, ovšem za pomoci zkušeností a know-how, získaných za 28 let působení na našem trhu. Seznamte se s podrobnostmi na stránkách Dyntar.cz. Svou novou saunu si tu můžete rovnou i objednat.

Bazén s mořskou vodou můžete mít i na zahradě

Patříte k lidem, kterým pobyt u moře vyloženě svědčí? Pokožka se ozdravuje, vlasy zesilují a celkově se cítíte ve větší pohodě? Možná to nevíte, ale malé slané moře si můžete pořídit i domů, a to ve zcela profesionální úpravě.

Původně šlo vlastně „jen“ o způsob desinfekce vody. Ovšem majitelé prvních „solniček“, jak se zařízení pro aplikaci soli do vody nazývají, si brzy všimli i dalších pozitivních účinků. Při dodržení doporučené slanosti 3,5 % (fyziologický roztok nebo naše vlastní slzy) byly účinky na pokožku stejně příznivé jako v případě mořské vody. Navíc nevyvolával žádné alergické reakce.

Co vám nabídne bazén se slanou vodou

Výčet výhod je poměrně dlouhý. Patří sem například cenová výhodnost takové desinfekce vody, větší šetrnost k pokožce (nedochází k vysychání), konec s obávaným začervenáním očí apod.

Věděli jste, že: slané prostředí nemá ráda ani obávaná bakterie legionella?

A jak vlastně bazén tohoto typu funguje? Solničky nebo také solonizační jednotky automaticky rozpouští ve vodě potřebnou koncentraci soli. Automatická čidla dokáží dávkovat množství podle aktuálního znečištění. Ve filtračním okruhu je pak za pomoci elektrolýzy uvolňován ze soli volný chlór. Ten desinfikuje vodu, ovšem bez typického zápachu a dalších negativních vlastností, jimiž jsou proslulé umělé chemické přípravky.

Víme, na kolik vás „slané“ bazénové příslušenství vyjde

Menší solničky se s cenou vejdou do třiceti tisíc. Dalším nákladem pro váš rozpočet pak bude speciální sůl. Ovšem bazén o objemu 30 m3 za jednu sezónu spolkne v tomto ohledu asi 1 500 Kč (při kompletní výměně vody na počátku sezóny), což je mnohem méně než u mnoha jiných metod.

Slaná voda si navíc své vlastnosti dlouho udržuje a bazén se pochlubí dokonale čistou vodou i po delší nepřítomnosti majitele. Navíc lze toto speciální bazénové příslušenství dodatečně přidat k většině typů bazénů. Jedinou potíž by mohly představovat kovové části – ve slanější vodě rychleji korodují. Lze je však nahradit plastem nebo titanovou ocelí. Chcete vědět více? Navštivte stránky Albixon.cz. Pokračování článku

Bazén jako soukromé moře na zahradě

Také jste jako malé dítě toužili po vlastním bazénu, ale rodiče tento sen nikdy nevyslyšeli? Nevadí. Pokud jste se svého snu nevzdali, pak si jej nyní můžete splnit sami. Na vlastní zahradě si pak budete moci užívat jako na dovolené a váš bazén vám poslouží jako soukromé moře.

Zapuštěné bazény a jejich výhody

Bazény jsou oblíbeným letním osvěžením nejen pro malé, ale i pro velké. Pravdou však je, že kromě skvělého prožitku přinášejí bazény i vzpruhu pro vaše zdraví a pohyb pro vaše tělo. Jestliže i vy toužíte po vlastním bazénu a hledáte to pravé ořechové pro vaše pohodlí, pak vám můžeme doporučit luxusní zapuštění bazény, které jsou luxusní hlavně díky výhodám, jež přinášejí.

Výhody zapuštěných bazénů

Bazény do země vás v prvé řadě oslní snadným vstupem do vody. Tento typ bazénů je tedy vhodný i pro malé děti či osoby se zhoršenou pohyblivostí. Zapuštěné bazény se báječně hodí do každé zahrady a jejich pořízení nezabrání ani členitější terén. Další výhodou je skutečnost, že se dají daleko snadněji ochránit před nežádoucími nečistotami, neboť je můžete opatřit bazénovým zastřešením, díky němuž si navíc koupací sezonu prodloužíte až na 6 měsíců. Zastřešení báječně poslouží i jako bezpečnostní prvek v domácnostech s dětmi a domácími mazlíčky.

Kde najdete skutečnou kvalitu?

Nejen prodejem, ale také samotnou výrobou bazénů se zabývá společnost Rentmil s. r. o. Jedná se o tradiční ryze českou společnost, která byla založena roku 2000 a jejíž činností není pouze výroba bazénů, seženete u ní totiž i bazény na klíč, jejichž montáží se společnost zabývá. Díky moderním technologiím, kterými společnost disponuje a které jsou potřebné pro výrobu plastových bazénů, pečlivosti a zachování osobního přístupu vám může společnost Rentmil s. r. o. nabídnout skutečnou kvalitu. Jejich bazény si můžete prohlédnout také osobně v showroomu v Plzni.