Bílá prostěradla jsou tradicí, jak ji oživit?

Bílá prostěradla jsou tradicí, jak ji oživit?

Když se podíváme do českých ložnic, zjistíme, že bílá prostěradla tvoří v jejich vybavení stále nezastupitelnou klasiku. Snadno se kombinují s jakýmkoliv povlečením, a dávají nám pocit čistoty a příjemného komfortu, tak důležitého pro zdravý spánek.

Bílá prostěradla mohou mít mnoho podob. Ta plátěná, jež se každé ráno musela pracně natahovat do každého rohu matrace, už naštěstí dávno nejsou IN. Plnohodnotně je dokáží nahradit docela jiné varianty, aniž by bylo třeba ustupovat v oblasti pohodlí přírodních materiálů.

Froté zahřeje i v nejtužší zimě

Na froté ručníky či župany jistě nedáte dopustit, tak proč si nedopřát stejně hřejivé pohodlí i v ložnici? Froté prostěradla z smyčkové tkaniny vynikají vysokou savostí a příjemnou hřejivostí. Rychle absorbují vaše tělesné teplo a umí si ho udržet. A co je na tom všem nejlepší? Prostěradla z froté jsou vyrobena z 80 % z bavlny, zbývajících 20 % je polyester, ale kvůli rafinovanému způsobu jejího zpracování se snadno perou a nepotřebují žehlení. Oceníte i praktickou gumu po obvodu, díky níž bude převlékání ložnice záležitostí několika minut.

Milovníci hebkého doteku ocení jersey

Čistá bavlna tvoří základ také pro jersey prostěradla. Přesto vás ohromí svou přirozenou pružností (natáhnou se až na 25 % délky) a přirozeně hebkým a hladkým povrchem, který se neztrácí ani po vyprání. Jemná a hebká příze jersey s vysokou hustotou je vysoce prodyšná, perfektně absorbuje vlhkost, a spí se na ní příjemně i během horkého léta. I jersey prostěradla jsou dostupná v provedení s praktickou gumou na okrajích pro přichycení k matraci.

Dobré rady pro údržbu

Kvalitní bavlněná prostěradla nepotřebují k tomu, aby byla měkká a příjemná na omak, přídavek v podobě aviváže. Naopak, toto „vylepšení“ pracího cyklu nemá dobrý vliv na strukturu látky a prostěradla dříve ztrácejí své unikátní vlastnosti. Doporučováno není ani sušení v sušičce. Pokud už opravdu není zbytí, vsaďte na program s nízkou teplotou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *