Čerpejte i vy vodu z vlastního zdroje bez starostí. Pořiďte si domácí vodárnu!

Domácí vodárny jsou zařízení, která slouží k čerpání vody z vlastního zdroje, a to zpravidla z vrtu nebo ze studny. Existují také vodárny, které slouží ke zvýšení tlaku, zpravidla z vodovodního řádu nebo z akumulační nádrže. Své využití nachází na chatách, v penzionech, v rodinných domech, ale také v menších průmyslových nebo zemědělských provozech.

Pořídit si domácí není finančně náročné a její instalaci zvládne téměř každý trochu zručnější člověk. Elektrotechnickou část instalace ale raději přenechte odborníkům s patřičným oprávněním.

Než si pořídíte domácí vodárnu, je třeba vědět, z jakého zdroje budete vodu čerpat (zpravidla ze studny nebo z vrtu), jakou potřebujete délku dopravní trasy a kolik osob budete chtít vodou zásobovat.

Správně byste měli znát také požadovaný průtok a maximální průtok, dopravní výšku, sací výšku a výtlačnou výšku neboli výtlak. Výběr domácí vodárny na základě tolika parametrů už ale může být pro laika poněkud náročný. Pokud si nejste výběrem jisti, zvolte raději řešení, u kterých není třeba znát všechny zmíněné parametry, nebo se raději obraťte na odborníky, kteří vám s výběrem vhodného řešení pomohou. Vyhnete se tak zbytečným problémům, jako je nedostatečná kapacita vodárny, chod na sucho, přehřívání či zadření.

Zajímavý článek:  Nejsou stavebníci ani materiál. Kdo chce stavět, musí čekat

Domácí vodárny EcoSmart

Velmi oblíbené jsou na českém trhu domácí vodárny značky EcoSmart. Tato zařízení mají vše, co má moderní a kvalitní domácí vodárna splňovat. Produkty je možné zakoupit i online a pro výběr nejvhodnějšího řešení je třeba znát pouze zdroj čerpání vody, hloubku vrtu a počet osob, které si přejete zásobovat vodou.

Domácí vodárny EcoSmart s kvalitním ponorným nerezovým čerpadlem a inteligentní řídící jednotkou vás rozhodně nezklamou. Čerpejte i vy vodu z vlastního zdroje bez starostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *