dlažba

Dlažba na zahrádce obohatí váš venkovní prostor

dlažba

richoz / Pixabay

Dobře vybraná dlažba může vaši zahradu obohatit a vždy se zde najdou místa, kde splní svůj účel. Dlažba najde uplatnění nejen na cesty v zahradě, ale kolem altánů, bazénů, či k dekoraci. Aplikovat můžete přírodní kámen, ale cenově dostupnější jsou také dlažby z umělého betonového kamene s dokonalou imitací přírodních materiálů.

Zajímavé alternativy pro zahradní cesty

Betonové prvky zapadnou do zahrady zcela přirozeně, protože imitují přírodní materiály strukturou, barevným provedením i reliéfem. Toho všeho se dosáhne přidáváním různých výplní, aktivních minerálních přísad a chemických modifikátorů. K výhodám betonových dlažeb se řadí především mrazuvzdornost, oděruvzdornost a pevnost. Oblíbená betonová zámková dlažba velice dobře roznáší zátěž a pro milovníky zeleného koberce je připravena zatravňovací varianta. Lemovací dlažba je oblíbenou na zahrádce, kde je nutné oddělit okrasnou zahrádku od zastavěné plochy. S pomocí této dlažby si lze ohraničit různé tvary osázených ploch a zvýraznit tak celý ráz zahrady.

Netradiční vzory na zahradě

Chcete dát zahradě originální vzhled? Nebojte se kombinací! Kombinujte různé barvy stejného druhu dlažby, střídejte a tvary stejného nebo odlišného barevného odstínu, do monotónní plochy vložte jiné dlaždice. Můžete namíchat i různé materiály, rozhodně se fantazii meze nekladou…

Zajímavý článek:  Co všechno obnáší výstavba veřejného dětského hřiště?

Zámková dlažba má vysokou životnost

Pro zámkovou dlažbu je typickým způsobem pokládky skládání jednotlivých kachlů tak, že vznikne zámek a je tak zabráněno jejich posunutí. Pro venkovní plochy se preferuje právě pokládání zámkové dlažby pro její vlastnosti. Nicméně, způsob pokládky není zrovna jednoduchý, takže se určitě vyplatí si najmout odborníka nebo firmu, posléze máte zaručeno, že dlažba vydrží po celý život.

Vydláždění s pomocí zámkové dlažby se provádí do různých obrazců, do oblouku, v šikmém terénu, vlnitém, kruhovém apod. Nádherné vzory vytvoříte díky nabídce nových povrchů a barev. Není problém navození i pocitu 3D provedení. Na našem trhu jsou k dostání jemné, polohrubé a hrubé povrchové úpravy. Hrubší povrchy jsou více protiskluzové. Zámková dlažba s patinou se aplikuje v historických parcích. Dopřát si můžete několik barevných odstínů, například okrový, černý, přírodní, červený, hnědý nebo také žlutý, zelený, modrý. Mezi tvary objevíte čtverce, ornamenty, obdélníky, listy nebo různé geometrické tvary.

Správná venkovní dlažba

Všechny venkovní dlažby mají většinou nulovou nasákavost. Dále je třeba zohledňovat stupeň mrazuvzdornosti a protiskluzovosti. V případě, že bude sloužit i k pojezdu vozidel, musí se zvolit dostatečná pevnost. Chcete si vybírat zámkovou dlažbu pohodlně , mít zajištěnou dodávku na vaši adresu v brzkém termínu a bez komplikací? Potom navštivte http://vavbuilding.cz/, ať už pro nákup nebo pro inspiraci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *