posypova sul

Posypová sůl vám usnadní zimní údržbu chodníků

posypova sul

zhreha / Pixabay

Zima sebou přináší zasněženou krásu, rampouchy visící z okrajů střech, možnost praktikování zajímavých sportů, ale také boj s hromadami sněhu, ledovkami na cestách a námrazami na silnicích. Zimní sezóna vyžaduje větší a mnohdy intenzivní údržbu komunikací. Chcete během krušné zimy předejít pádům nebo střetům s jiným dopravním prostředkem? Využijte posypovou sůl, efektivní materiál pro vyšší bezpečnost.

Co je posypová sůl?

Posypová sůl se hodí k udržování silnic a dálnic, parkovišť, chodníků či firemních areálů během zimy. Většina zemí EU používá právě tento posypový materiál. Účinný pomocník pro posyp veřejných komunikací je vlastně chlorid sodný. Zrnitost je malá – 0-5 mm a zaručuje tak rychlou a dlouhodobou účinnost.

Aplikace je velice jednoduchá, snadno například posypete namrzlý chodník kolem domu a jeden z nejefektivnějších tavících prvků se postará o rozmrazení místa. V praxi není možné dosáhnout ideální koncentrace, protože chlorid sodný je ředěn padajícím sněhem či vodou z rozmrazeného povrchu. Ovšem je třeba mít na paměti, že rozmrazovací účinek soli, tzv. eutektický bod, je při ideální koncentrací cca 22 % asi −21 °C. Pro běžné ošetřování komunikací v zimě má sůl účinnost do teploty −7 °C maximálně. Nepoužívá se při nižších teplotách. Na nižší teploty se však dají použít soli s příměsí chloridu vápenatého.

Zajímavý článek:  Nákup levné ojeté dodávky se nemusí vyplatit

Posypová sůl s dopravou zdarma

Zakoupit si můžete pytlovanou posypovou sůl v balení po 25 kg ve specializovaném obchodu za příznivé ceny. Balená posypová sůl má výhodu v lepší manipulaci. Jestliže uvažujete o objednání celé jedné palety či více palet, což je od 40 pytlů á 25 kg, očekávejte bezplatnou dopravu. Doprava zdarma se v tomto případě vztahuje na celou Českou republiku. Na zimu se vždy připravujte s dostatečným předstihem, protože obyčejně udeří tehdy, když to nečekáte či se vám její příchod vůbec nehodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *