Inovovat dům kamenem můžete i v zimě

Inovovat dům kamenem můžete i v zimě

Inovovat dům kamenem můžete i v zimě

Inovovat dům kamenem můžete i v zimě

Pokud Vás trápí výčitky svědomí, že jste zaspali stavební podzim a nyní už nestihnete včas provést venkovní stavební práce na Vašem domě, máme pro Vás příjemnou novinku v oblasti moderního bydlení. V současnosti totiž letí kámen v interiéru. Dnes jsme si pro Váš připravili povídání o tom, jakým způsobem můžeme ozdobit naše obydlí ve vnitřních částech domu. A koneckonců, proč si neudělat i přes zimu radost a nevylepšit vzhled našeho obydlí?

Pokud se bavíme o kameni, pak máme na mysli opracované a přesně naformátované panely, které se už jen aplikují na stěnu vtisknutím do flexibilního lepidla. Vnitřní kamenné obklady mají tu vlastnost, že je není nutné zvlášť nějakým způsobem udržovat, což potěší všechny, kteří se zrovna nevyžívají v úklidových pracích. Hlavním důvodem, proč byste měli sáhnout po kamenných obkladech je však bezesporu jejich luxusní vzhled, neotřelost a především netradičnost.

Kámen se do našich interiérů dostal někdy koncem minulého století, když se začal ve větší míře vyrábět a užívat v USA. Obkladový kámen v interiéru je charakteristický pro nadčasové byty a nekonzervativní rodinné doby s moderním vybavení. V posledních letech si ho však dopřávají i zcela běžné domácnosti s nijak honosným majetkem. Cena takových obkladů se totiž dostala někde na hodnotu pod tisíc korun za metr čtvereční. To už je částka, se kterou se dá pracovat.

Zajímavý článek:  Obkladový kámen – stylový kabát pro váš domov

Obklady z kamene se kromě interiérového využití dělí i na obkladový kámen na fasádu, který je typicky více masivnější a robustnější. Vnitřní obklady bývají zpracovány na drobné štípané části, které vypadají více útulněji a opticky nezmenšují prostor. Materiál obkladů užívaných v exteriéru i interiéru se může lišit. Se změnou materiálu se musí lišit i náš celkový přístup ke kamenu. A to jak ve chvíli, kdy s ním pracujeme, tak i při jeho běžném užívání.

Co se týká využití kamenných obkladů v rámci interiérů, pak je potřeba zmínit některé nejčastější prostory, kde kámen nejvíce vyniká. Nejzajímavějšími realizacemi bývají krbová obložení, případně obložení i stěny za krbem. Dále se setkáváme s obložením chodby, kuchyně nebo obývacího pokoje. Při aplikací kamene v koupelně je potřeba dodržovat určitá technologická pravidla a postupy, kvůli správné cirkulaci vody.

Kámen a člověk jsou historicky úzce spjati. Kámen v interiéru Vašeho bydlení Vás přiblíží o něco blíž k přírodě, do které člověk bezesporu patří.

Inovovat dům kamenem můžete i v zimě

Inovovat dům kamenem můžete i v zimě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *