Jak poznat kvalitní regál, který vydrží dlouhá léta?

Hledáte spolehlivého pomocníka do skladu, výrobní haly nebo profesionální dílny? Poradíme vám, na co se zaměřit při výběru kvalitního regálu, abyste skutečně vždy dostali to, za co si zaplatíte. Nejlevnější řešení se vám totiž zpravidla ve velmi krátkém čase vymstí

Regál s certifikátem nebo bez?

Při nákupu zboží si leckdy říkáte, zda neplatíte pouze „za značku.“ Není možné koupit podobné zboží od jiných výrobců za výrazně lepší cenu? Nic vám samozřejmě nebrání se po trhu trochu více porozhlédnout, vždy si však hlídejte přítomnost certifikátu, garantujícího produkt vyrobený podle norem EU. Výrazně levné zboží velmi rychle ztrácí své vlastnosti; životnost i nosnost regálových sestav je tedy výrazně kratší.

Poctivý základ aneb levné slitiny versus kvalitní materiál

Jde o vlastnost, kterou na první pohled nepoznáte. Zajímejte se proto, jaká třída ocele byla použita či jaký bezpečnostní koeficient byl při výrobě regálů zohledněn. Informovaný prodejce vám na otázky rád odpoví, přeprodejce levných regálů z Asie, vyrobených z méně kvalitních slitin, bude na tentýž dotaz pouze krčit rameny a odvede řeč jinam. Ovšem u regálů, jejichž úkolem je udržení desítek tun různých materiálů, jde o životně důležité vlastnosti, chránící bezpečnost lidí v jejich okolí.

Zajímavý článek:  Velikost matrace je základ, kvalitní odpočinek se bez dostatku prostoru neobejde

Jen postavit regál nestačí…

Nakoupit, sestavit, používat… Moderní regály sice mají statut jednoduché skládačky s mnoha modulacemi, tak jednoduché to však s nimi rozhodně není. Důkladné zabezpečení regálových sestav bez patřičných znalostí nezvládnete. Věděli jste například, že všechny paletové regály musí být ukotveny ke vhodnému podkladu speciálními šrouby, udržujícími přesnou pozici celé sestavy?

Mimo to všechny certifikované regály vyžadují pravidelné kontroly od revizního technika, zakončené přiděleným štítkem. Odborná montáž a pravidelné revize vám také usnadní řešení záručních i pozáručních obtíží, a dostávají vás tak říkajíc z obliga.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *