Jak řešit problémy s fasádou?

stavmag.cz.cz_cisteni-fasad-ars_cz_nahledovyFasády rodinných domů, bytových domů i průmyslových budov jsou neustále vystavovány působení vnějších vlivů, procesu zašpinění, mrazu, vlhku a slunečnímu UV záření. Po čase mohou ztrácet své vlastnosti a odolnost a dochází k jejich chátrání. Na fasádách se proto mohou objevovat plísně, mechy a vlhkost. Jak tyto problémy vyřešit? Správným řešením je kontaktovat specializovanou firmu v této oblasti, která v závislosti na typu fasády a druhu poškození navrhne a provede nejvhodnější řešení.

U nás je takovou společností ARS AXIOM REAL s.r.o.

Na našem trhu patří mezi specializované společnosti na problémy s fasádou, jejím čištěním a renovací firma ARS AXIOM REAL s.r.o. Firma má v této oblasti dlouholeté zkušenosti a na svém kontě má také stovky realizovaných projektů. Na základě důkladného posouzení stavu fasády vždy navrhne nejvhodnější řešení. Základem všech prací by mělo být vždy důkladné vyčištění fasády od organických nečistot. Jak probíhá proces čištění fasád, se můžete podívat ZDE.

Zajímavý článek:  Strojní omítání urychlí rekonstrukci i výstavbu. Hlavní slovo ale musí mít profesionálové!

Pak jsou na řadě nátěry

Po důkladném vyčištění fasády přichází na řadu úpravy, které mají za úkol zvýšit jejich odolnost. Tyto úpravy jsou nejčastěji prováděny formou aplikace nátěrů. Nátěry fasád mohou plnit několik funkcí. Jaké 2 druhy nátěrů jsou nejvyužívanější?

Základem je nátěr proti plísním

Vlivem stárnutí materiálu a neustálého usazování organických nečistot, roztočů a mechu, dochází na většině fasád k vytvoření vlhkých map s následným vznikem plísní. Plísně ještě více oslabují materiál a mohou být i zdravotně závadné. Pokud jsou vlhkost a plísně součástí i vaší fasády, je třeba nechat aplikovat nátěr proti plísni, který problém vyřeší.

stavmag.cz.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

Nátěr proti vlhkosti – hydrofobní nátěr

Dalším druhem nátěru, který by měl být na fasádu z ochranného hlediska aplikován, je nátěr proti vlhkosti – hydrofobní nátěr. Tento nátěr zabrání tomu, aby se vlhkost dostávala do struktury fasády. Na jejím povrchu vytvoří neviditelnou ochrannou vrstvu, která odpuzuje vodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *