Jak vybrat podlahu?

Jak vybrat podlahu?

Podlaha je základem každého domova. Představuje prvek, který je nejen praktický, ale i designový. Dokáže sjednotit celou domácnost a vytvořit tak celistvý a na pohled příjemný domov. Pojďme se proto společně podívat, jak vybrat podlahu přesně pro váš domov.

Podlaha jako dlouhodobá investice

Při výběru podlahy je důležité myslet hlavně na skutečnost, že podlahu si člověk nepořizuje na pár týdnů či na pár měsíců, ale na několik let či desítek let. Má-li podlaha sloužit dlouhá léta a ustát tíhu nábytku, obyvatelů domova a domácích mazlíčků, musíme si ji v prvé řadě správně vybrat. To znamená, že bychom při jejím výběru měli dbát hlavně na kvalitu, neboť ne každý materiál přestojí vylité tekutiny či padající prach.

Podlaha jako designový prvek

Podlaha však není jen praktickou součástí našeho domova, která by měla unést prach a tíhu lidských těl. Podlaha plní i estetickou funkci, a proto bychom při jejím výběru neměli zapomenout na celkový styl a vzhled našeho interiéru, protože taková podlaha dokáže sjednotit a ovlivnit vzhled celého interiéru a dodat mu originálního ducha.

Zajímavý článek:  Vybíráme palubky: smrk, modřín nebo tropické dřevo?

Výběr podlahy podle místnosti

Podlahu bychom měli vybírat také podle místnosti, do které by měla být umístěna. Nejenže každá místnost má trochu jiný vzhled, ale hlavně každá místnost plní trochu jinou funkci. Tak například do koupelny se díky vodě bude hodit velmi odolná podlaha. Je tedy zřejmé, že plovoucí podlahy vám v koupelně příliš neposlouží.

Jaký materiál volit?

V neposlední řadě je zapotřebí si položit otázku, jaký materiál bychom měli volit. Je lepší volit podlahu plovoucí či laminátovou? Nebo se vám budou více hodit masivy či vinylové podlahy. Pravdou však je, že jednoduchý klíč na zodpovězení této otázky neexistuje. Každý z těchto typů podlah má svoje výhody i nevýhody. Tak například plovoucí podlahy se hodí pro pořízení podlahového topení či k zajištění ideální vlhkosti prostředí. Laminátové podlahy mají výborné izolační vlastnosti a jsou cenově atraktivní, vinylové podlahy jsou zase pružné a odolné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *