Ja vybrat správnou matraci

Jak vybrat správnou matraci

Ja vybrat správnou matraci

Jan-Mallander / Pixabay

Základem zdravého spánku není jen postel, příjemné prostředí zajištěné přítmím a čerstvým vzduchem či pravidelný režim. Základem zdravého spánku je totiž kvalitní matrace, která bude dokonale vyhovovat vašim přáním a potřebám. Takovou matraci si musíme vybírat na míru, ve skutečnosti totiž neexistuje univerzální matrace, která by zajistila pohodlí všem. Podle čeho bychom si měli správnou matraci vybírat?

Správnou matraci vybíráme podle několika atributů. Patří mezi ně například to, v jaké poloze nejčastěji spáváme, jaké máme zdravotní problémy, jaká je naše tělesná hmotnost a samozřejmě jaké jsou naše osobní preference.

Výběr tvrdosti podle polohy spánku

Různé polohy spánku vyžadují různě tvrdou matraci. Pokud například spáváte na boku, působí vaše tělo na matraci největším tlakem v ramenou, bocích a kolenech. V takovém případě je pro páteř v rovině potřeba volit středně tvrdou nebo měkkou matraci. Páteř lidí, co spávají na zádech, potřebuje pevnou oporu. Je tedy potřeba volit tvrdší matraci, na které se váha člověka rozprostře rovnoměrně. A spánek na břiše vyžaduje středně tvrdou matraci.

Zajímavý článek:  Vybíráme nábytek do dětského pokoje: 3 rady pro vás!

Výběr tvrdosti podle zdravotního stavu

Tvrdost matrace nevybíráme pouze podle polohy spánku, ale také podle zdravotního stavu. Tvrdá matrace je například vhodná pro osoby s vyšší tělesnou hmotností či s bolestí zad. Středně tvrdá matrace se dokáže přizpůsobit tvaru těla a zajišťuje tak rovnou polohu páteře. Tento typ matrace svědčí hlavně lidem s průměrnou hmotností. Měkká matrace, která se nejlépe přizpůsobuje tvaru těla a dopřává svalům potřebné uvolnění, je vhodná pro lidi s nižší hmotností.

Jak vybírat materiál?

Materiál matrace vybíráme například podle toho, zdali trpíte na problémy s bolestmi zad a kloubů. Pokud na bolesti zad a kloubů trpíváte, pak je pro vás vhodnější matrace z paměťové hmoty, díky které se dokonale zrelaxujete. Volit můžete i matraci z přírodních materiálů, která má antibakteriální vlastnosti a je šetrnější k životnímu prostředí.

Vždy také dbejte na vaše osobní preference, a to zvláště v případě, že netrpíte na bolesti zad či nadváhou. Širokou nabídku kvalitních matrací najdete na www.matrace-mabo.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *