Dlažba

Presbeton poradí s výběrem a pokládkou dlažby

Jaro je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Prosluněné počasí nás láká ven a zahrady, zahrádky a dvorky se začínají dožadovat práce. Jaro je však vhodným obdobím nejen pro práci na zahradě a záhoncích. Toto roční období je totiž vhodné i pro různé úpravy terénu, se kterými souvisí i pokládka dlažby.

Nechte si poradit od profesionálů

Dlažbu většinou nekupujeme zrovna každý den, a proto bychom neměli její výběr podcenit. Vždy je lepší se při výběru dlažby svěřit do rukou profesionálů, než vybírat bez vlastních zkušeností.

Při výběru vhodné realizační firmy si můžete ušetřit práci i se samotnou pokládkou dlažby. Navíc firma zaměřená na stavební práce či přímo dlažbu a její pokládku disponuje potřebným vybavením a samozřejmě i potřebnými zkušenostmi. S výběrem a pokládkou dlažby vám poradí a pomůže například Stavební závod PRESBETON Nova, s. r. o.

Jak na výběr dlažby?

Při výběru venkovní dlažby dbejte na základní pravidla výběru. Druh dlažby vybírejte podle způsobu užívání a podle intenzity zatížení plochy, na které plánujete dlažbu položit. Včetně toho je potřeba brát v potaz i charakter podloží.

Zajímavý článek:  Inovovat dům kamenem můžete i v zimě

Tloušťka dlažby

Důležitým parametrem při výběru dlažby je její tloušťka. Různě tlustá dlažba se hodí k různým účelům. Pro běžné užívání u domu se vám bude pravděpodobně hodit venkovní dlažba o tloušťce do 50 milimetrů či o tloušťce 60 až 70 milimetrů. Například betonová dlažba o tloušťce 33 až 50 milimetrů je určena pro pochozí plochy, jako jsou městské pěší zóny, chodníky u domu, terasy, balkony či okolí bazénů. Dlažba v tloušťce do 50 milimetrů může být použita i pro pojízdné účely. Je však potřeba splnit předpoklad uzpůsobení podkladních vrstev a instalace podkladní desky, která přebere nosnou funkci.

Pro plochy zatížené lehkým provozem aut se vám bude hodit spíše dlažba o tloušťce 60 až 70 milimetrů. Tato dlažba bude skvěle vyhovovat příjezdové komunikaci k vašemu rodinnému domu.

Jaro je tedy nejvhodnější období nejen pro samotný nákup dlažby, ale také pro její pokládku.  Pokud nemáte vlastní zkušenosti nebo čas či vyžadujete-li kvalitu, pak vám s výběrem i pokládkou dlažby ráda pomůže specializovaná firma, například výše uvedená PRESBETON Nova, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *