Svářečka a její použití

Jak vybrat svářečku

Baví vás stavět, vyrábět a kutit? Tak to by ve vašem domácím vybavení neměla chybět svářečka. Tento opomíjený nástroj je totiž výborným pomocníkem v domácnosti, a to nejen při dělení a spojování kovů. Pojďme se proto společně podívat, jak si takovou svářečku vybrat správně.

K čemu je svářečka dobrá?

Svářecí technika je velice užitečným nástrojem a zkušení profesionálové o tom ví svoje. Taková obyčejná svářečka se totiž hodí nejen k běžné práci s kovy, ale je možné ji využít i při stavbě plotů, výrobě branek či vrátek a také vám poslouží i při stavbě zahradních konstrukcí s kovovými prvky, například je skvělým parťákem při výrobě rámu skleníku či pařeniště. V neposlední řadě je velice užitečným nástrojem při zpracovávání železného odpadu. Se svařovací technikou si sami vyrobíte spojovací prvky pro dřevěné stavby. Také nesmíme zapomenout, že pokud si rádi hrajete na svém autě a stále něco vylepšujete, pak se bez svářečky jistojistě neobejdete.

Jak správně vybrat svářečku?

Pokud byste si tedy i vy chtěli svářečku pořídit, pak se vám bude hodit pár rad, jak na její výběr. Odborníci říkají, že svářečku bychom si měli vybírat především podle toho, co vlastně chceme svářet, tedy k čemu ji budeme běžně používat. Většině z nás nesvařuje zrovna každý druhý den, takže nám do domácnosti poslouží spíše svářečka univerzální, která se hodí na svařování oceli běžných rozměrů. Při výběru svářečky bychom měli samozřejmě myslet také na její kvalitu a cenu. Další aspekty výběru, jako jsou velikost a design, jsou pak velmi individuální.

Zajímavý článek:  Pilové kotouče a jejich použití

Tipy svářeček

Co se týče jednotlivých tipů svářeček, budete se pravděpodobně pohybovat mezi přístroji s označením MMA, MIG-MAG či TIG. Svářečka MMA (Manual Metal Arc) pracuje na metodě ručního svařování elektrickým obloukem s použitím obalovaných svařovacích elektrod. Svářečka MIG-MAG (Metal Inert Gas – Metal Active Gas) používá metodu svařování, kdy je přídavný materiál plynule dodávaný do místa sváru podávacím zařízením. TIG (Tungsten Inert Gas) využívá teplo uvolňované ze zapáleného elektrického oblouku udržovaného mezi neroztavitelnou elektrodou a svařovacím dílem. Naším tipem je svářečka CO2 TIG, ke které vám nesmí chybět svařovací kukla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *