Living Room Watercolor Fireplace  - AnnaliseArt / Pixabay

Jak vybrat vysoce funkční jádro krbu

Samotný krb by byl bez kvalitní vložky stejně platný, jak onen příslovečný zimník mrtvému. A během chladných zimních měsíců by toto přirovnání platilo zcela jistě dvojnásob. Na co se tedy zaměřit při koupi opravdu funkční krbové vložky a na co si dát pozor?

Zaměřte se zejména na tepelný výkon. Ten se odvíjí od velikosti místností, jež plánujete vytopit. Jde o důležitý krok, protože rozsah výkonů je na trhu s krbovými vložkami velmi široký. Zatímco ty nejmenší se spokojí jen s číslem čtyři, nejvýkonnější mohou nést označení i 20 kW.

Najděte ten správný formát

Ovšem nemusí jít jen o obdélníkovou klasiku. Nabídka je opravdu pestrá. K mání jsou vícestranné i kulaté krbové vložky, které s radostí zrealizují váš sen o rohovém nebo průhledném krbu. A nechybí ani nabídka extra širokých rozměrů pro milovníky ničím neomezené krásy plamene.

U všech modelů však vždy najdete nezbytný přívod vnějšího vzduchu, nezbytný pro nasávání čerstvého kyslíku, který zajistí v krbu perfektní spalovací proces. Chybět by neměla ani volitelná regulace spalování a komfort v podobě výškově posuvných nebo otočných dveří. Proč sázet jen na nudnou a trochu neohrabanou klasiku, když jsou dnes možnosti mnohem větší?

Zajímavý článek:  Bydlíte blízko řeky? Pak je pro vás povinný povodňový plán!

Ideální pomocník do každého prostoru

Nezáleží na tom, jak velkou místnost chcete v zimě vyhřát. Široký výběr kvalitních krbových vložek v e-shopu Svetkrbu.cz vyjde vstříc obdivovatelům miniaturního plamene i teplomilným majitelům velkých domů.

Těšit se můžete i na maximální životnost a ničím neomezenou funkčnost. A určitě vás potěší i široký výběr z mnoha modelů. Je libo celoskleněný krb do minimalistického obývacího pokoje nebo naopak starou dobrou klasiku pro domácnost, zařízenou s důrazem na léta minulá? Nic není problém. A jako bonus se můžete těšit i na přívětivé ceny a kvalitní služby po všech stránkách – od výběru a dodání až po záruční i pozáruční servis. Vsaďte na jistotu a vyberte si svého nového pomocníka pro chladné měsíce ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *