Cost Calculator Euro Dollar Money  - geralt / Pixabay

Tepelné čerpadlo vám ušetří spoustu peněz za energie

Co se stane, když připojíte dům na moderní systémy? Získáte množství komfortu za cenu jen minimálních nákladů na provoz. Tepelná čerpadla vám poslouží v případě, že je vaším cílem vytápění, snížení okolní vlhkosti a samozřejmě i přísun čerstvého vzduchu.

Ohřejí vodu do bojleru i tu do bazénu, mohou zajistit vytápění nebo třeba chlazení – a to maximálně úsporným způsobem. Tepelná čerpadla jsou zkrátka značně univerzální a variabilní. Stačí si jen vybrat taková, která budou vyhovovat vašim přáním a potřebám.

Jaké čerpadlo si zvolit

Nabídka na našem trhu je velmi široká a nebývá právě jednoduché se v ní orientovat. Podívejte se proto, co je aktuálně k mání.

  • Systémy země-voda jsou nejúspornější.
  • Provedení vzduch voda funguje efektivně i tam, kde se během zimy musíte potýkat s teplotami okolo -25 °C.
  • Ventilační tepelná čerpadla vzduch-voda se pak hodí zejména pro nízkoenergetické domy.

Jak můžete ušetřit s tepelným čerpadlem

Jde o investici, která se vám velmi rychleji vrátí. Čerpadlo totiž „zkonfiskuje“ většinu tepla z vašeho okolí a poskytne vám ho volně k využití. Pomáhá mu slunce, takže není nijak závislé na stále se zvyšujících cenách energií. Konečná úspora pak může činit až 75 % – napříč všemi účty. A to rozhodně není málo. Naopak. A jak ušetřit ještě víc?

Stále ještě můžete získat státní podporu

Dost možná jste zaregistrovali, že již nějakou dobu běží dotační program Nová zelená úsporám (NZÚ). Ale nejspíš nevíte, že v něm stále ještě zbývá dost prostředků pro příjem nových žádostí. Pokud tedy o pořízení tepelného čerpadla uvažujete, určitě si tuto příležitost nenechte ujít.

Vždyť dotace na tepelná čerpadla mohou pokrýt značnou část pořizovacích nákladů. A pokud si se vší tou byrokracií nevíte rady, zamiřte na stránky odborníků, kteří vám se vším poradí  a pomohou – od nového čerpadla až po žádost o dotaci. Zjistěte více na Mastertherm.cz.

Věděli jste, že dobře vyčištěné topení může být o 30 % účinnější?

Topná sezóna se blíží k samotnému závěru a je tedy na čase provést důkladnou revizi celé otopné soustavy. Do zimy je sice ještě daleko, ale dobrá příprava se vám vyplatí v mnoha ohledech. Shánění topenáře na poslední chvíli bývá totiž obvykle spojeno mimo jiné s nepříjemným zásahem do vaší peněženky…

Zeptejte se sami sebe, kdy jste naposledy čistili třeba svou rychlovarnou konvici,pračku nebo sekačku na trávu. Nejspíš nepůjde o údaj starší než několik měsíců. Ale bude totéž platit i o čistotě vaší otopné soustavy? Nenechte se mýlit. I když jde o uzavřený okruh, usazování špíny a nečistot uvnitř se zkrátka nevyhnete. A účinnost vašeho vytápění se díky tomu může snížit až o 30 %!

A realizovat něco podobného vlastními silami není právě jednoduché, oproti tomu je instalace plynových kotlů doslova brnkačka. Nevěříte? Ukážeme vám to!

Jak vyčistit ústřední topení

Pro začátek je nutné vypočítat objem topného systému, a to podle počtu článků na radiátoru. Nyní je třeba koupit potřebné množství čistícího roztoku, nádrž na jeho úpravu  a čerpadlo s ideálním výtlakem.

Dalším krokem je vypuštění veškeré vody z otopného systému (u běžného rodinného domu jde o objem v řádu stovek litrů) a její nahrazení čistou vodou s čistícím roztokem. Nyní můžete celému procesu nechat volný průběh (počítejte s cca 12 hodinami) nebo trochu přitopit (cca 2-4 hodiny). Vodu s roztokem vypusťte a topení propláchněte nejméně 2x čistou vodou. Opět doplňte vodu na původní hladinu a celý systém uzavřete.

Využijte služeb odborníků

Připadá vám to složité? Nedivíme se. Mnohem lepší je zavolat si na takovou práci odborníky. Například instalatér a topenář Roman Hrubeš nabízející kompletní péči o rozvody topení České Budějovice si se vším poradí za jedno odpoledne a bez zbytečného nepořádku.

Jeho Topenářství České Budějovice toho však zvládne ještě mnohem více. Máte-li doma potíže s rozvody vody, kanalizací či plynovými rozvody nebo potřebujete pomoci při rekonstrukci domu či bytových jader, neváhejte a kontaktujte jeho profesionální tým na slovo vzatých odborníků. Přijdou i na zavolání v případě havárie a pokusí se zabránit větším škodám na majetku a vyřešit celý problém co nejdříve. Uložte si jejich číslo 724 156 208 do telefonu případně navštivte internetové stránky http://jpilbauer.cz/instalater_hrubes/, kde se dozvíte více.