Tool Repair Work Metal Roulette  - falconp4 / Pixabay

Kalibr a měřidla by neměly chybět v žádném provozu – proč jsou tak důležité?

Cílem každého provozu je především přesnost a vysoká kvalita výrobků. Té je možné dosáhnout pouze za pomocí různých výrobních procesů, které musí kromě jiného zahrnovat i pečlivou kontrolu. K té slouží hned několik nástrojů, mezi které se řadí i kalibry a měřidla.

Nezaměňujte měřidla za kalibry

Kontrola při výrobě je klíčem k úspěchu. K tomu, aby byla opravdu efektivní je nutné používat i kvalitní nástroje. Těmi je měřidlo a kalibr, které jsou často zaměňovány. První varianta je totiž používána k měření, přičemž kalibr slouží pouze ke kontrole naměřených rozměrů.

Kalibry vybírejte pečlivě

Podobně jako většinu nástrojů, je nutné vybírat i kalibry pečlivě. Zde se zaměřte zejména na kvalitu jejich provedení, která vám zaručí jejich dlouhou životnost. Kalibry je však třeba vybírat i v souvislosti s vyráběnými produkty a jejich rozměry.

Obecně je kalibry možné dělit na tři druhy:

  • závitové kalibry – slouží ke kontrole rozměrů u závitů,
  • válečkové kalibry – jsou používány ke kontrole rozměrů oválných otvorů,
  • třmenové kalibry – je možné využít ke překontrolování vnějších rozměrů.
Zajímavý článek:  Vy ještě nemáte regály?

Dosáhněte vyšší efektivity výroby

S kalibrem dosáhnete nejen lepší kvality výrobků, ale i vyšší efektivity výroby. Proč? Častá kontrola výrobků vám totiž zajistí, že téměř ve všech případech objevíte zmetky bezprostředně po jejich vyrobení. Jednoduše je tak můžete vyřadit a věnovat se výrobě a finální úpravě dalších kusů, které budou moci jít do prodeje.

Pokud disponují vaše produkty atypickými rozměry, můžete si nechat vyrobit kalibry přímo na míru. Tuto službu si můžete objednat i u ryze české firmy Michovský – TOOLS s.r.o., která má ve své nabídce širokou škálu sortimentu spojenou s obráběním kovů. Kromě měřidel a kalibrů zde najdete i další nástroje, včetně fréz, vrtáků, příslušenství ke soustružení či závitníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *