Klimatizaci můžete mít stále k dispozici

Pořádně prosvětlené interiéry patří k hitům současnosti. Aby ne, když světlo znamená život a dodá lidem lepší náladu. Každý však poznal situaci, kdy se sluneční paprsky více opřou do oken a brzy se místnost stane nepříjemnou k dlouhodobému pobývání.

Mobilní klimatizace – rychlé řešení na problémy s teplem

Někdo si řekne, že je zcela zbytečné investovat do pevně zabudované klimatizace, když se v našich končinách dočká jenom několika hodně teplých dní. Extrémní tepla však  mohou způsobovat zdravotní problémy, i když jde pouze o pár dní. Jestliže hledáte úlevu v době parného léta, zkuste mobilní klimatizace. Nepotřebujete zajišťovat odbornou montáž a ani se hrozit z rozsáhlejších stavebních úprav, aby mohlo ochlazení fungovat tak, jak má. V současném sortimentu najdete různé druhy, avšak něco mají společné – vyžadují odvádět teplý vzduch pryč z chlazené místnosti pomocí ohebné hadice. Zúžená koncovka hadice se snadno umístí například do pootevřeného okna. Odpadní trubice mají různé průměry a je třeba myslet na výborné utěsnění okna.

Velikost klimatizovaného prostoru

Výběr vhodné klimatizace volte podle prostoru určeného k ochlazení. Pochopitelně záleží i na finančních možnostech. Při výběru se zaměřte na hlučnost, protože jistě nebudete chtít mít v obývacím pokoji přístroj, který vás svým zvukem bude dohánět na okraj šílenosti. Ochlazení na kolečkách mají i jiné funkce, záleží na vybraném typu a značce. U některých se setkáte s odvlhčovacím režimem, takže mohou obstarávat snížení vzdušné vlhkosti v místnosti. Jiné zase mají funkci tepelného čerpadla, čímž je lze používat v rámci jednotky určené pro ekonomicky výhodné vytápění. Všímejte si také energetické náročnosti. Parna zaměstnají klimatizaci klidně i na 24 hodin denně. V těchto případech provoz nemusí dopadnout nijak levně.

Zajímavý článek:  Trampolína – zábavní prvek moderní zahrady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *