Měřidla pro domácí dílnu

meridlo„Dvakrát měř, jednou řež.“ Známým pořekadlem se řídí každý domácí kutil i pracovníci v profesionálních dílnách. Většině činností předchází používání přesných měřidel, například při rozdělování materiálu, měření otvorů a podobně. Měřidla jsou rozdělena nejen dle účelu použití, ale také dle stupně přesnosti. Čím jemnější je stupnice, tím preciznější je měření.

Pakliže sháníte měřidla pro domácí použití, nemusíte investovat do drahých měřidel s přesností na tisíciny milimetru. V domácím prostředí si naprosto vystačíte s přesností na desetiny milimetru.

Posuvné měřidlo

Arzenál domácího kutila by měl zahrnovat posuvné měřidlo, které můžete znát také jako posuvku či šupleru. K výrobě posuvného měřidla se používá ocel vysoké jakosti. Díly stupnice jsou na povrchu měřidla vyryty, případně vyleptány. Posuvné měřidlo má široké uplatnění, neboť se využívá k měření vnějších a vnitřních průměrů. Některé varianty disponují také hloubkoměrem, který je pro kutily dostačující. V profesionální sféře se používají primárně samostatné, přesnější hloubkoměry.

Úhloměry a úhelníky

Velký význam mají kovové úhelníky s pravým úhlem. U úhloměrů se dá nastavit jakýkoliv úhel, který v daném okamžiku potřebujete.

Zajímavý článek:  Bazar manipulační techniky vám pomůže ušetřit statisícové částky

Mikrometry

K přesnému měření vnějších a vnitřních průměrů a délek slouží mikrometry. Tato sekce měřidel se rozděluje ještě dále na třmenové a odpichovací mikrometry. Charakteristickým rysem pro toto měřící zařízení je šroub s přesným závitem, jenž je na jedné straně ukončen dorazem z tvrdé oceli.

Kde koupit kalibry a měřidla?

Společnost Michovský – TOOLS s.r.o. se orientuje na dodávku nástrojů a měřidel pro progresivní opracování kovu. Její produktové portfolio zahrnuje kalibry a měřidla všeho druhu. Veškerý sortiment se pyšní vysokou kvalitou, která je zárukou dlouhé životnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *