Mobilní domy lze používat jako celoroční bydlení

Mobilní domy k nám přišly ze zahraničí, kde jsou rozšířené zejména za účelem rekreačních chat a sezónního bydlení. Oblíbili si je především ve Velké Británii a Nizozemí, kde je můžete vidět pod názvem mobilheimy nebo holiday home. I u nás je uvidíte čím dál častěji, nicméně s drobnými úpravami.

Mobilní domy se se do ČR začaly dovážet asi před deseti lety, ovšem doba pokročila a dnes už je možné sehnat i české výrobky. Ty se od těch zahraničních podstatně liší. Za prvé splňují podmínky, které požadují naše úřady, za druhé jsou lépe uzpůsobené k celoročnímu použití. S původními mobilními domy mají společné v podstatě jen to, že jsou sestavené z mobilních částí. Rozhodně nejsou na kolečkách, takže je nelze nikam převážet. Ty na kolečkách by na úřadech ani nešly registrovat jako plnohodnotné bydlení.

Levné bydlení pro každého

Bydlení není zrovna levnou záležitostí a obzvlášť mladé páry nemají našetřeny miliony na vlastní domeček. Ne každému však vyhovuje žít v bytě nebo se zadlužit na dlouhá desetiletí. Přesně takovým lidem jsou určené mobilní domy. I na ně se dá vzít hypotéka, nicméně ve většině případů to není potřeba. Společnosti MOBILNIDOMKY.CZ se nedávno podařilo postavit dům u Hradce Králové, který se i s pozemkem vešel do milionu a půl.

Zajímavý článek:  Spotřeba vody stoupá, máme tipy jak ušetřit

Bydlíte rychle a plnohodnotně

Domek je nejdříve vyroben v dílně, což trvá asi dva měsíce. Samotné sestavení na místě zabere zhruba dva dny. Rychlost se tedy se zděnou budovou nebo dřevodomkem absolutně nedá srovnávat.

Je to téměř neuvěřitelné, ale za tuhle dobu se stihne zařídit opravdu všechno, co je k bydlení potřeba. Celoroční mobilní domy jsou vybavené topením, bojlerem na ohřev vody, elektroinstalací, kuchyní, koupelnou atd. Stačí se nastěhovat.

Designu se také meze nekladou. Mobilní domy celoroční si nic nezadají se zděnými stavbami, zvenku mohou vypadat stejně elegantně, barvy si lze zvolit. O interiéru platí to samé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *