Raining Snowfall Rain Raindrops  - NTTUNG1101 / Pixabay

Naložte s vodou hospodárně díky šikovné nádrži

V dnešní době je voda stále vzácnějším a ceněnějším zbožím, a to nejenom kvůli její zvyšující se ceně. Ekonomické hospodaření s ní však chtě nechtě něco málo stojí. Nezbytné je zejména investování do systému na sběr dešťové vody.

I když jde o poměrně vysoké částky, velmi brzy se nám všechny vložené finance vrátí. Dobře umístěná nádrž na dešťovou vodu s čerpadlem nám totiž může dlouhodobě ušetřit peníze, které bychom jinak spotřebovali za vodu z vodovodního řadu a zároveň nám také umožní udělat něco dobrého pro životní prostředí.

Řeč čísel je zcela jasná

Pokud se podíváme na spotřebu běžného rodinného domu se zahradou, pak zjistíme, že jen potrubím odteče každoročně přes 200 000 litrů pitné vody. To je zhruba 150 l vody denně, přičemž v létě představuje značné množství právě voda spotřebovaná na zalévání zahrady.

Není však nutné vždy využívat vodu z vodárny, vsadit můžete i na tu, která vám doslova padá z nebe. Pro její sběr vám nejlépe poslouží samonosná nádrž na dešťovou vodu. Jde o jednoduché a dostupné řešení, které však můžete ještě vylepšit vložením několika komponentů.

Zajímavý článek:  Pořádáte na zahradě párty? Víte jak vybrat levný zahradní altán

Aby byla starost s vodou opravdu co nejmenší

Do běžné plastové nádrže na dešťovou vodu doporučujeme nainstalovat filtr, a také čerpadlo umístěné v zahradě vedle nádrže (to v případě, že chcete vodu použít k zalévání) nebo přímo v domě (to vám umožní dešťovou vodou kupříkladu splachovat).

Nákup u specialistů je sázkou na jistotu

A kde si tohoto šikovného pomocníka pořídit? Firma Mravec plast je v tomto oboru skutečným specialistou. Již po mnoho let se totiž zabývá výrobou a prodejem nejenom retenčních nádrží, ale také jímek, septiků, vodoměrných šachet a souvisejícího příslušenství, tedy například pískových filtrů atd. Svou novou a praktickou retenční nádrž na dešťovou vodu vybavenou čerpadlem pro zalévání a splachování si tu pořídíte opravdu na míru. Více informací najdete na stránkách www.mravecplast.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *