Necítíte se ve svém obývacím pokoji dobře? Možná víme, kde je problém

Někdy stačí upravit jen docela nenápadnou maličkost a nálada v místnosti se rázem změní. A protože je leckdy těžké rozklíčovat, odkud vlastně pramení naše nespokojenost, zaměříme se v dnešním článku na několik nejčastějších chyb a nedostatků, které zařízení českých obývacích pokojů často provázejí.

Více bývá leckdy méně

A v případě obývacího pokoje to platí dvojnásob. Je proto lepší kupovat větší nábytkové celky nebo alespoň nábytkové harmonicky sladěné sestavy (jež dodají prostoru zdání lepšího propojení a souznění), než pořizovat různé menší skříňky a stolky ve výprodejích a pak je pracně vršit vedle sebe nebo dokonce na sebe, ve snaze získat co nejvíce úložného prostoru.

Koneckonců i moderní trendy tomu přejí. Například tak často doporučovaný vintage nábytek mnohdy vynikne lépe samostatně, než ve skupině. Navíc dodá vašemu interiéru drobný prvek překvapení, což se na celkovém vyznění místnosti dokáže podepsat s nebývalou silou.

Vsaďte na dobré uspořádání

A jaký geometrický tvar by měl nábytek do obývacího pokoje ideálně zaujímat? Pokud jste tipovali čtverec nebo obdélník, pak je to špatně. Pro ideální první dojem je totiž mnohem lepší kruh. Nesnažte se kopírovat stěny a nábytek k nim příliš tlačit. Vyplatí se to

Zajímavý článek:  Nebojte se kuchyně v různých barvách

A co vhodné barvy?

Do obývacího pokoje se nejlépe hodí ty teplé a pozitivní – například žlutá na textiliích, hnědá, kterou skvěle zastoupí masivní dřevo, bílá na stěnách a krémová nebo oranžová třeba na podlaze. Dohromady jde o ideální kombinaci pro vaši pohodu, inspiraci a komunikaci, o čemž je obývací pokoj především.

Pokud se chystáte na zbrusu nové zařízení tohoto středu domu, pak vám rádi doporučíme kvalitní nábytek nabytkovyraj. Stačí navštívit stejnojmenný e-shop a pokochat se pestrým výběrem a šikovným tříděním produktů, díky kterému v několika okamžicích objevíte přesně to, co právě potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *