Nové trendy v bydlení – byt v jednom pokoji

Rebela / Pixabay

Pokud jste se v poslední době dostali k nejnovějším projektem rodinný domů, tak jste si určitě všimli jeden zajímavý trend. Je jím spojování všech pokojů do jednoho velkého otevřeného prostoru. Co vy na to? Myslíte, že tyto trendy v bydlení uchytí?

Výhody a nevýhody

Každé dispoziční řešení má své charakteristiky a je jen na vás, zda tyto vlastnosti vyhodnotíte jako výhody nebo nevýhody. Pro někoho může být opticky obrovský prostor výhodou, někdo zase možná potřebuje místo, kam se schová před světem. Mladým lidem lze vyhovuje neustálý kontakt se všemi členy domácnosti 24 hodin denně, rodiny s malými dětmi na to mohou mít opačný názor. Dobře si proto zvažte, jaké jsou vaše priority a dívejte i do budoucna.

Nové trendy v bydlení – členění na zóny

Aby se dal takto sjednocený prostor efektivně využívat, musíme si jej rozdělit na jednotlivé zóny, které budou odpovídat klasickému členění domácnosti. Základní zóny jsou tři : vaření, relax, spánek. Tyto můžete doplnit o zóny podle vlastních potřeb, například o pracovní nebo sportovní zónu.

Jednotlivé zóny by měly být stylově konzistentní a měly by být v harmonii s ostatními zónami. Je proto velmi důležité vybrat vhodný nábytek, barevné kombinace a jednotný styl. Neznamená to ale, že by měly být všechny zóny barevně stejné.

Vyzkoušejte i tyto tipy

Zajímavý článek:  Mobilní pískování: Jedna z nejefektivnějších metod opracování povrchů

Obecné rady nejsou nikdy tak přínosné, jako konkrétní tipy, který by vás mohl inspirovat.

  • I když nejsou zóny dělené příčkami, alespoň částečné optické dělení je důležité. Obývací část můžete od části na spaní oddělit například pomocí nízké oboustranné knihovny nebo jiného praktického nábytku.
  • Absence stěn nedovoluje použít závěsný nábytek, jakým jsou například poličky. Naštěstí na všechny takové omezení existuje alternativa. Pro případ poliček jsou to policové regály. Stačí si jen prolistovat nabídky prodejců nábytku a určitě vás něco napadne.
  • Podlahové topení je pro velký otevřený prostor velmi vhodným řešením. Doplnit ho můžete io moderní infraohřívač, které nevyzařují teplo ale ohřívají prostor, na který jsou nasměrovány.
  • na úpravu bytu se lze půjčit a vyjednat výhodnou nebankovní hypotéku
  • Ovládání všeho osvětlení by mělo být dostupné z každé zóny. Určitě oceníte ovládání světla pomocí dálkového ovladače.
  • Iv opticky velkém prostoru třeba šetřit s místem. Použijte nábytek, který efektivně hospodaří s prostorem. Příkladem jsou patrové postele nebo sedací soupravy s odkládacím prostorem.

To bylo jen pár tipů, které by měly vést k hlubšímu a komplexnějšímu zamyšlení. Při otevřeném prostoru je plánování mnohem náročnější než při zařizování běžné domácnosti.

[quote]Třeba počítat s faktory, které jsou pro tuto oblast specifické. I přesto se některé nedokonalosti plánování objeví až v průběhu užívání bytu.[/quote]

FlashBuddy / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *