Ocelové protipožární dveře pro váš domov

Vybíráte-li vchodové dveře do vašeho bytu, hlavním prvkem by měla být bezpečnost a ochrana celé rodiny proti vloupání, požáru a dalším nebezpečím. Důležitý je nejen samotný vzhled, ale také splnění určitých parametrů, kterým je potřeba věnovat pozornost. Na vstup do domu je ve srovnání s vchodovými dveřmi do bytu kladen velký důraz, co se týče bezpečnosti, protipožární ochrany a povětrnostních vlivů, což vyžaduje větší investici. Pokud je nebudete kupovat v obyčejných marketech, ale u konkrétních renomovaných výrobců, kde se vám budou věnovat a odborně vám poradí, nemusíte se ničeho bát.

Plameny a kouř nechte za dveřmi

Protipožární dveře se vyznačují specifickou konstrukcí a poznáte je podle příslušného označení, které musí být na viditelném místě. Značení je na dveřích i rámech, a to EI = brání šíření tepla po uvedenou dobu a EW = udává hodnotu omezující šíření tepla. Dále jsou označeny číselným údajem DP1 (konstrukce obsahuje pouze nehořlavé hmoty), DP2 (požární uzávěr z nehořlavých hmot) a DP3 (dřevěný požární uzávěr). Pro ocelové požární dveře potřebujete požární rámové nebo ocelové zárubně.

Zajímavý článek:  Perfektní vánoční stromky? Chtějte ty 3D

Požární dveře pro vícero využití

Všechny typy požárních dveří si můžete zvolit ve variantě jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Problém není ani výroba atypických rozměrů. Dveře jsou vyrobeny z oceli a lze je využít do interiéru a exteriéru. Využití najdou v průmyslu a občanské výstavbě. Rovněž si můžete zvolit povrchovou úpravu, v neupravené verzi se však musí plech pozinkovat kvůli ochraně před povětrnostními vlivy. Pro zajímavější vzhled se používá povrchová úprava za pomocí vypalovaných práškových barev, které se vytvrzují ve speciální vypalovací peci. Díky tomu budou mít dveře vysokou životnost, a tak se vám investice určitě vrátí. Doplňte je dalším vybavením, jako je zámek s bezpečnostním kováním, které dokonale ochrání váš majetek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *