Ochranné pracovní oděvy a obuv

Existuje velké množství zaměstnání a oborů, ve kterých je kromě píle a pracovní morálky zapotřebí i ochranných pomůcek. Pokud se takové práci věnujete i vy, pak vás jistě zajímá, proč byste ve svém oboru neměli na pracovní a ochranné pomůcky zapomínat a kde je shánět. To vše se dozvíte v následujícím článku.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Přestože každá práce je náročná, je zapotřebí vnímat drobné nuance a skutečnost, že při práci u stroje vám hrozí pracovní úraz daleko pravděpodobněji než při práci u počítače. Některá zaměstnání jsou pak řazena mezi velmi riziková a nedodržovat při jejich výkonu zásady bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se nevyplácí. Dodržování pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví při práci však nepředstavuje náš subjektivní postoj, neboť tzv. BOZP je upraveno legislativně, kdy stěžejním předpisem v oblasti bezpečnosti (BOZP) je zákoník práce, který je v dané oblasti doplněn zákonem č. 309/2006 Sb., o zajištění podmínek BOZP.

Ochranné pomůcky

Do oblastí BOZP se pak řadí nošení a používání ochranných pomůcek, mezi které řadíme ochranné oděvy, ochranné rukavice a také bezpečnostní obuv. V následujícím článku se pak zaměříme právě na otázku ochranné obuvi, do které patří nejen klasické zdravotní boty, ale také pracovní holínky. Bezpečnostní obuv pak můžeme dělit dle několika hledisek. V prvé řadě dle ročních období na letní a zimní pracovní obuv. V druhé řadě pak dle typu obuvi na již zmíněné vysoké pracovní holínky či naopak lehčí, spíše letní pracovní polobotky a v neposlední řadě pak báječně poslouží všestranná pracovní kotníková obuv.

Zajímavý článek:  Protihluková opatření pečují o spokojenost zaměstnanců, aniž by vás omezily

Kde hledat kvalitní pracovní obuv?

Hledáte-li kvalitní pracovní obuv pro sebe sama či pro svou firmu, pak můžete vyzkoušet pracovní obuv Panda prodávanou na internetovém obchodě inzep.cz, kde můžete vybírat z pestré nabídky nejen pracovní a bezpečnostní obuvi, ale také ochranných oděvů a dalších ochranných pomůcek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *