Zahradní krby a grily

Blížící se jaro je období, kdy mnoho lidí začne vybírat na zahradu nový zahradní gril nebo krb. V jarních, letních ale i teplejších podzimních měsících je zahradní krb, nebo gril často nejvyužívanějším zařízením zahrady. Rozhodnutí, zdali je pro Vaši zahradu vhodný menší přenosný gril, nebo zdali nechat na zahradě vystavět zděný zahradní krb, záleží na mnoha faktorech jako je velikost Vaší zahrady a také na tom, jak často budete krb nebo gril využívat.

Pro občasné grilování na zahradě, bohatě postačí malý přenosný gril, který vás vyjde na několik set korun, kvalitnější přenosný gril pak na několik tisíc korun. Pokud však máte v grilování na zahradě zálibu a zahradní grilování je pro vás častou relaxací, je nasnadě zamyslet se nad stavbou zahradního krbu, nebo nad zakoupením již hotového krbu.

Plynové zahradní grily

Výhodou zahradních grilů na plyn je čistota a rychlost jejich použití. Zahradní grily na plyn se vyrábí v mnoha provedeních, jako stolní grily a také jako samostatně stojící grily.  Grily na plyn naleznete v nabídce téměř všech výrobců grilů včetně jednoho z nejznámějších výrobců společnosti Weber. Plynové grily se nejčastěji vyrábí v provedení na propanbutanové lahve, díky čemuž jsou snadno přenosné a dají se skvěle využít pro grilování na zahradě.

Zahradní grily na dřevěné uhlí

Tento druh zahradních grilů je jedním z nejoblíbenějších. Zahradní grily na dřevěné uhlí, preferují především ti, kteří si rádi užijí grilování u plápolajícího ohně a dávají přednost grilování na dřevěném uhlí před grily na plyn nebo grily elektrickými. Výhodou tohoto druhu zahradních grilů je jejich snadná přenosnost a nezávislost na zdroji plynu nebo elektrické energie. Využití nachází také na dovolených a při stanování, díky své snadné přenosnosti a možnosti použití téměř všude, včetně grilování v přírodě.

Zajímavý článek:  Víte, kde sehnat kvalitního technika či řemeslníka?

Elektrické grily nejen na zahradu

Pro grilování na zahradě nebo na terase u domu dnes mnoho lidí rádo sáhne po elektrickém grilu. Výhodou elektrického grilu je především to, že můžeme grilovat bez často nepříjemného kouře, který vzniká při grilování na grilu na dřevěné uhlí. Jistým omezením je pak jeho využití, kdy jsme závislí na zdroji elektrické energie. Velkou výhodou grilů na elektřinu je i to, že v případě špatného počasí můžeme grilování přesunout i do domu, což u grilů na dřevěné uhlí není možné. V nabídce výrobců jsou jak grily na elektrický proud stolní, tak i velkokapacitní, samostatně stojící grily vhodné pro větší počet lidí.

Zahradní krby s udírnou

Krby na zahradu jsou velmi oblíbeným zahradním doplňkem. Kvalitní krb s udírnou lze v dnešní době pořídit za několik málo tisíc korun. Nejčastěji se setkáme se zahradními krby betonovými, které jsou sestaveny s několika prefabrikovaných dílů.  Pro grilování a uzení v takovémto krbu s udírnou se využívá nejčastěji dřevěné uhlí, nebo drobnější dřevěná polínka. Betonové zahradní krby jsou omyvatelné a mají velmi snadnou údržbu. Součástí zahradních krbů je rošt pro grilování a také lze k těmto krbům zakoupit velkou spoustu příslušenství jako jsou elektrické otáčecí motorky, krbové nářadí nebo grilovací jehly.

Pokud už jste si vybrali ten správný krb pro vaši zahradu, tak už určitě máte v plánu i příjemnou grilovačku s přáteli. V takovém případě nelze zapomínat na praktické stoly a lavice kde si rozložíte všechny delikatesy a pohodlně se usadíte. Dobrou volbou mohou být takzvané pivní sety. Určitě je znáte z letních festivalů. Jejich výhodou je to že za stůl a lavici se usadí 8-10 osob. Jsou masivní, odolné a hlavně když je nebudete potřebovat jednoduše je složíte.

  2Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *