Bedroom Zebra Blinds Window Home  - ottawagraphics / Pixabay

Okna jsou základem každého domu. Dejte si na jejich údržbě záležet

Pokud budete hledat základní prvky na svém domě, určitě jedním z nich budou okna. U nich je důležitá zejména jejich údržba, díky čemuž můžete ušetřit ročně i nemalé peníze. Skrze okna totiž utíká velká část tepla, což vede k vysokým ztrátám. Pokud si ale dáte na jejich těsnění záležet, můžete se vyhnout zbytečnému placení vysokých faktur za energie.

Těsnění oken v žádném případě nepodceňujte

Pokud vás už nebaví platit vysoké částky za vytápění a nevíte si rady, jak ušetřit, je na místě zkontrolovat energetickou náročnost vašeho obydlí. Ta se většinou odvíjí od jeho zateplení a těsnění oken a dveří – skrze ně totiž utíká nejvíce tepla.

Právě proto je namístě hledat způsoby, jak docílit jejich lepšího utěsnění, díky čemuž můžete ročně ušetřit i stovky korun. Jestliže vlastníte dřevěná okna, je vhodným řešením kvalitní těsnění do oken. To si můžete ve většině případů instalovat svépomocí a neřešit návštěvu řemeslníka.

Naopak u plastových oken je možné využít jejich seřízení, u kterého se však vyplatí raději přivolat na pomoc profesionály. Se zateplením domu vám mohou pomoci i žaluzie do oken, které snižují tepelnou ztrátu a také nepropouští teplo dovnitř – tuto funkci oceníte zejména v létě.

Zajímavý článek:  Vánoční osvětlení dotvoří vánoční atmosféru

Nebojte se správu oken nechat na profesionálech

Jestli si nevíte rady se správou oken či jejich seřízením, je vždy lepší obrátit se na profesionály v tomto oboru. Jedněmi z nich je i česká firma Správa oken, která provádí seřízení oken, opravy oken či instaluje okenní těsnění. Ve své nabídce má však i kompletní správu oken v budovách, díky čemuž můžete veškerou práci přenechat na ní. Pomoci vám však může také s instalací žaluzií či seřízením dveří.  

Venetian Blinds The Shade Curtain  - Myriams-Fotos / Pixabay
Okna jsou základem každého domu. Dejte si na jejich údržbě záležet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *