Bedroom Zebra Blinds Window Home  - ottawagraphics / Pixabay

Okna jsou základem každého domu. Dejte si na jejich údržbě záležet

Pokud budete hledat základní prvky na svém domě, určitě jedním z nich budou okna. U nich je důležitá zejména jejich údržba, díky čemuž můžete ušetřit ročně i nemalé peníze. Skrze okna totiž utíká velká část tepla, což vede k vysokým ztrátám. Pokud si ale dáte na jejich těsnění záležet, můžete se vyhnout zbytečnému placení vysokých faktur za energie.

Těsnění oken v žádném případě nepodceňujte

Pokud vás už nebaví platit vysoké částky za vytápění a nevíte si rady, jak ušetřit, je na místě zkontrolovat energetickou náročnost vašeho obydlí. Ta se většinou odvíjí od jeho zateplení a těsnění oken a dveří – skrze ně totiž utíká nejvíce tepla.

Právě proto je namístě hledat způsoby, jak docílit jejich lepšího utěsnění, díky čemuž můžete ročně ušetřit i stovky korun. Jestliže vlastníte dřevěná okna, je vhodným řešením kvalitní těsnění do oken. To si můžete ve většině případů instalovat svépomocí a neřešit návštěvu řemeslníka.

Naopak u plastových oken je možné využít jejich seřízení, u kterého se však vyplatí raději přivolat na pomoc profesionály. Se zateplením domu vám mohou pomoci i žaluzie do oken, které snižují tepelnou ztrátu a také nepropouští teplo dovnitř – tuto funkci oceníte zejména v létě.

Zajímavý článek:  Chcete svůj byt pořádně ozvláštnit? Vsaďte na retro styl!

Nebojte se správu oken nechat na profesionálech

Jestli si nevíte rady se správou oken či jejich seřízením, je vždy lepší obrátit se na profesionály v tomto oboru. Jedněmi z nich je i česká firma Správa oken, která provádí seřízení oken, opravy oken či instaluje okenní těsnění. Ve své nabídce má však i kompletní správu oken v budovách, díky čemuž můžete veškerou práci přenechat na ní. Pomoci vám však může také s instalací žaluzií či seřízením dveří.  

Venetian Blinds The Shade Curtain  - Myriams-Fotos / Pixabay
Okna jsou základem každého domu. Dejte si na jejich údržbě záležet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *